Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabetonování sloupku na plot

Ahoj.
Poprosil bych o názor nějaké stavebníky....
Potřebují o víkendu zabetonovat 2 kovové tyče na krátký 5metrový úsek plotu, kde mám popínavé rostliny, které už začínají rašit. Proto nemůžu počkat na teplejší počasí, protože bych tam ten prales rostlin rozdupal.
Je možné v dnešní teplotě přes den kolem 10°C a v noci 2°C zabetonovat sloupek, aby se beton nevydrolil, a zůstal pevný? A jaký beton použít? Je možné použít i ten suchý-zalévací?
Díky za reakce.

Ano je to možné zabetonovat, pro případ, že by v noci klesla teplota mírně pod nulu, je možné koupit přísadu do betonu, nalije se do vody pro rozmíchání betonu. Beton klidně pytlovaný, nabízí se beton anebo betonový potěr, beton je na tohle vhodnější, má hrubší kamenivo, betonový potěr je jemnější a má asi o trochu menší pevnost. Ale na ty sloupky je to jedno, můžete použít oboje.

teplota je v pohodě.
na dva blbý sloupky bych nepořádal manévry v obi, ale asi bych si beton míchnul sám. kolik tam toho může padnout? 4 míchačky?
koupíš cement, písek vezmeš dětem z pískoviště a kamínky seženeš na kdejaké polňačce.

poměr je cca. 1-2-1
1 lopata cementu
2 písku
1 kamínků

zasucha bez vody pořádně promíchat, až se cement obalí na všechno a nakonec vodu (přiměřeně). ladíš potom cementem. konzistenci bych udělal takovou, aby při vysejpání do kolečka to dělalo takový "pleskavý bábovičky".

Díky za názory, že se této teplotě betonovat dá.
Bohužel betonovat musím. Nic jiného, než hluboce zabetonovaná železná tyč, to neudrží. Jak jsem už uvedl, mám tam popínavky, co vyrostou ve veliké hustotě až někam do 4 metrů, to už je nějaká váha, a navíc když se do toho opře silná vichřice, jako byly v této zimě už 3x, tak to funguje jako plachta na lodi....::)
A nemám tam lehké pletivo, ale klasický dřevěný vesnický plot s těžkýma rynglema, a poctivýma plaňkama.....to je na těch pár metrech přes 150 kg!!