Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak napájet tři jednoduchá zařízení z jedné baterie tak, aby nebyly spojeny

Dobrý den, poraďte mi prosím někdo, odkaz viz níže.
Samobliky ne-e.
LEDky úmyslně nemají předřadný odpor. I když se zařadí, problém přetrvává.
Polovodičové diody na vstupu napájení, "tvrdý zdroj", filtrační kondenzátor 4700 uF - nepomáhá.
Jediné, co pomáhá je napájet všechny obvody samostatně z nezávislých zdrojů, ale to mi znemožní další konstrukci.

https://www.poradte.cz/elektronika/21954-blikace-s e-ovlivnuji.html

inac tvoj problem vyriesis pravdepodobne ak das kondenzator napr. 100nF alebo viac keramicky paralelne k R1, ale potom by som do serie s LED dal urcite aspon 10ohm odpor.
A k C1 by som dal paralelne tiez keramicky 100nF alebo viac. Elektrolyt samotny nemusi byt optimalny.
Ale ja by som to robil uplne inac to zapojenie, nepaci sa mi toto (ked to maju byt len zablesky tak predsa mozem nabijat trvalo kondik a potom cez LED len vybit ten kondik = zablesk. A ne skratovat zdroj.)

MM poslouchat nemusíš, sice většinou asi ví o čem mluví, ale svoje myšlenky moc dobře formulovat neumí, takže výsledkem je spíše spousta spamu.

Co máš proti samoblikačkám ? To by bylo nejjednodušší řešení a nemusel by jsi se zabývat elektronikou ...

Kdysi jsme se učili astabilní klopný obvod :
[http://www.volta.estranky.cz/img/picture/27/astab. png]
Diody by blikaly střídavě. Ale hlavně je to vyzkoušený a není to závislý na napětí a klidně jich můžeš napájet kolik chceš z jednoho zdroje. Časové konstanty (doba svitu a zhasnutí + rychlost blikání) se ovlivňuje rezistory a kondenzátory na bázích tranzistorů, přičemž platí, že oba rezistory musí mít stejnou hodnotu + to samé platí i o kondenzátorech, jinak by se ti to rozcházelo časově - blikalo nerovnoměrně.