Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Broušené cihly vs. Porfix

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat - můžu stavit z Porfixu i když mám v projektu broušené cihly? Mám tam tloušťku cihel 300mm - tu bych dodržel i u Porfixu.
Dále mám otázku zda můžu použít stropní nosníky a miako vložky z cihelného systému i když by byly nosné stěny z Porfixu?

My šli nakonec do Porfixu.
Když jsme laborovali nad tím, z čeho stavět, obvolali jsme pár stavebnin a navštívili pár stavebníků.Jeden navrhuje Por, druhej Heluz.Jedny stavebniny mají větší marři na Por, druhé na Heluzu.

Kdybychom pořád vybírali, nepostavili bysme zatím nic.

Jak jsem psal výše, vyřešili jsme to Porfixem 30 cm a izolací 18 cm.
Dobře se to řeže, cihly jsou velké, zdí se na minimum lepidla.Coby elektrikář jsem byl spokojen s tím, jak se dobře škrábou drážky a vrtají díry na krabice.

V prípade prekladov ide o tepelný most. Sú to rôzne materiály. Dnes sú ale prefabrikáty prekladov ošetrené vhodnou obojstrannou izoláciou. Ak budeš opášťovať vonkajšie murivo je to jedno čo nacapíš na preklady. Skôr sa zameraj na kvalitné osadenie (vhodné prekrytie, polyuretan) okenných a vstupných dverých rámov do muriva. Tu sa robia stále chyby.

Preklad si môžeš zašalovať, zaarmovať, izolovať a zaliať zmesou aj sám na tvári miesta.

Kedysi pakovia blbli s oblúkmi na svojich chatrčiach (bolo to na smiech) lebo sa hrali na barokových majiteľov hradov a zámkov z obdobia keď neexistovali roxory a troskoportlandský cement.