Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe odhlučnit místnost

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jak lze nejlépe odhlučnit jednu stěnu v pokoji v panelovém/bytovém domě tak, aby se na izolaci dala popř. nalepit i nějaká tapeta a především, aby izolace zabírala co možná nejméně místa z důvodu, že je pokoj poměrně malý.

Děkuji za vaše tipy

Predsadenou priečkou (sádrokartón) so vzduchovou medzerou, (medzera stačí 5mm) zároveň nalepenou priamo na stenu vhodným zvukovo-izolačným matrošom (aj 10mm molitan prípadne filcovina).

Takáto priečka bude na pokop znieť duto, žiadna sláva, nie je to vhodné ani na na uchytenie poličiek, obrazov apod. Beda, ak sa obhadzujete doma kuchynským riadom, lebo môže priečka utrpieť hlbokými šrámami, sem-tam durch dierami po nožoch, valčekoch na slíže, tĺčikom na rezne.

Sama si to neskutíš, zavolaj firmu. Problém je, že tí pakovia robia úchyty takto predsadenej priečky priamo na zadnú stenu, lištami, kotvením, čím sa vibrácie prenášajú.