Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB Doctor - ebay

pekný cenový rozdiel,ja som ho kúpil cca pred dvoma rokmi za 1,86 eura,ale nie na ebay,keď sa ovšem na tom nabalí dovozca,centrálny sklad ,prepravca pre obchod,dph,recyklačný poplatok,obchod,tak je hneď jeden us dolár za 200 českých korún....tragédia sama o sebe....

Ako pozor ono to nemusi byt to iste.
Z ebay taketo lacne veci mozu byt vyradene veci napr. USB kabel kde je spojene +5V na obal USB a podobne (mal som ! Za euro ! To sa vyplatilo jak svina, strcis USB kabel a vypne sa pocitac, hura :D)
Alebo aj ked to vypada rovnako neni to to iste, mal som par veci za euro z ebay ale vadne (nejakym sposobom) boli asi vsetky (alebo fake t.j. ne original co to byt malo, fake samsung za 10e co vzivote neni samsung ale ma to na sebe napis samsung, apod.). Podla mna tie za euro su odpad co nepresiel kontrolou a nejaky cinan to tam pozbiera vo fabrike a predava na ebay.

Ty jsi taky dobrá kecka. Objednal jsem spousty a spousty věcí z ebaye za pár korun a nikdy jsem neměl problém, že by to bylo nefunkční zařízení nebo s nějakou chybou. Většinou kupuji elektroniku, kterou tam seženu za pár korun - tady bych jí ani z tuzemských součástek nevyrobil a to nemluvím o výrobě DPS.
Na vadné zařízení můžeš narazit i tady ...

Navíc, máš docela na piču počítač, když se ti vypne při zkratu napájení, každý normální PC nahlásí přetížení portu.

Nejaky taky zdroj tam mam https://www.conrad.de/de/industrie-pc-netzteil-bic ker-elektronik-bep-510-120-w-975560.html 5V 14A, hm, neviem preco reagoval. Ale sa mi zda ze to vyplo (bolo to pred 1,5rokmi ci kedy tak teraz nechci odomna vsetky detaily)
To je jedno co vyplo, meral som potom ten kabel za 1euro, a mal spojeny obal USB s 5V pinom, namiesto s GND (opacna strana). Preto si myslim ze tie 1euro veci mozu byt nejake vyradene nepodarky vo fabrike.

P.S. samozrejme je mozne ze cinan ten kabel myslel uplne vazne ako vysoko kvalitny tovar, a je na neho hrdy, ja neviem :-D Ale vo vysledku to vyjde nastejno jak ten odpad.

Alebo raz som tusim aj naramok na hodinky nerez objednal, na fotke na ebay vypadal uplne stejne jak nejaky znackovy, tak reku ved to je to iste, no nebolo to to iste. Ten cinsky fungoval ako holiaci strojcek ochlpenia na ruke, pripadne sado maso nozik na pokozku ruky :-D A vypadal jak keby to dokuli s kladivom kdesi na pase.
Ale ano elektronika moze aj fungovat. ja sa nehadam. Mal som jednu redukciu PATA-CF a ta funguje dodnes.

nechci ti brát iluze, ale v korporátu nakupujeme "značkové firemní notebooky" - nejdřív siemens/fujitsu, dnes hp. všem jim chcípají usb porty. ještě jednou a pomalu: jde o buzinec modely.
tak kvalitní jsou údajně fungující ptc pojistky.

s tím ebay: 50 garážníků tam nabízí za pětinovou cenu 50 kopií čehosi. fak myslíš, že jde o stejný výrobek?