Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kouřovod sjíždí

Dobrý den,
snažím se na kamna Thorma Filex připojit černý silnostěnný 1,5mm kouřovod. Problém je v tom, že to na těch kamnech vůbec nedrží, protože ten výustek co je na kamnech je mírně kónický. Jak ten kouřovod přemluvit, aby držel?
Díky
RT

Dobrý den,pokud není kouřovod také kónický žádný hřebík nepomůže,kouřovod bude mít při každém otřesu tendenci se vyvracet.
Kupte tenkou těsnící šňůru a namotejte na konickou část pár závitů co nejvíce na kraj,pokud to bude silné,zaklepejte ji na slabší sílu kladívečkem,potom nasuňte kouřovod a doražte gumovou paličkou,ale s citem,nakonec zajistěte hřebíčkem do dirky.
Zde se nejedná o to,aby to drželo,ono vše musí také dobře těsnit,jinak kamna špatně hoří,takzvaný falešný vzduch,nebo kouří do místnosti což je nežádoucí.
Oni se totiž dnes výrobci kamen a kouřovodů nedokáží dohodnout na jedněch mírách,které by seděly vždy.Loni naši mladí koupili mová kamínka,krásný litinový výrobek,ale dimenze vývodu pro kouřovod záhadná,skončilo to kroužkem z milimetrového plechu,takže
dva nilimetry rozdíl,nesehnatelný rozměr kouřovodu.Oni totiž jedni jedou podle starého ověřeného systému,například 118 mm,ale ti novodobí si z toho udělali 120 mm a v tom je jádro pudla.:-)