Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit do auta GPS lokátor (tracker)?

Koupil jsem si do auta GPS lokátor TK102B.
http://www.ebay.com/itm/371619055734?_trksid=p2060 353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
gps-tracker-tk-102b
Má to nějakou takovouto nabíječku pro trvalé připojení GPS lokátoru:
[http://www.j-shop.cz/788-thickbox/prevodnik-nabije cka-pro-gps-tracker-tk102b-pro-pripojeni-k-autobat erii.jpg][http://hi-lemon.com/zen/zp-core/i.php?a=Ebay/car-e lec2010/top&i=JImg-2BB576AD-EB74-4455-BC5D-5C9EFFA E703D.jpeg]
Tu potřebuji připojit nejlépe někde v motorovém prostoru, možná přímo na autobaterii, tedy jsou tam dva kabílky, jeden červený a jeden černý. Který můžu připojit na + a který na - ? Nebo je to jedno který kam?

To není zrovna nejlepší nápad. Každé takové zařízení by mělo být jištěno pojistkou přiměřené hodnoty. Ta místa kam bys to chtěl připojit nejsou jištěna vůbec, jsou ještě před pojistkami. Je třeba přívod připojit za některou pojistku 10A.

Nejsem si úplně jistý, žs v pojistkové skříni bude volná pozice ve které není pojistka a zároveň je pod napětím. Napájení GPS prostě připoj na některý vodič, který je trvale pod napětím, ale až za pojistku. To budou v pojistkové skříni všechny - vypínače před pojistkou bývají jen zcela výjimečně. Hlavně si vyber některou desetiapmérovou. Připojíš nejjednodušeji tímto: http://ferity.cz/e-shop/konektory/spojka-na-autoka bel-prorezavaci.html. Jednoduché, spolehlivé a koupíš to v každé "Mototechně".

To se mi nějak nezdá.... "mělo být jištěno pojistkou přiměřené hodnoty" 10A je přiměřená hodnota pro zařízení které bere max 0,5A? Než by ta 10A pojistka shořela tak by celý GPS lokátor odtekl do kanálu pod autem. Napájení bych vzal přímo od baterie a dal tam pojistku max 1-2A (nejlépe zjistit odběr měřením, pojistku dat lehce nad naměřené hodnoty). Pojistkové pouzdra se dají zcela běžně koupit, jakékoli.

Takže klidně bych to mohl připojit i na jeden z těch volných šroubů v pojistkové skříni, jen tam přikoupit pouzdro na pojistku, např. i něco takového?
http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Power-Socket-Mi ni-Blade-Type-In-Line-Fuse-Holders-With-10A-Fuse-/ 331995429881?hash=item4d4c783bf9:g:qEgAAOSwzaJX-zp Q

[http://i.ebayimg.com/images/g/CPYAAOSw-CpX-zqG/s-l  500.jpg]

A nevadí, že u těch šroubů píšou tak vysoké hodnoty Ampérů (40A nebo 80A), když tam pak dám pojistku jen 1A nebo 2A? Nejsem elektrikář, tak se raději ptám.

Ano, klidně to můžeš použít. A osadit pojistkou s nejmenší hodnotou, kterou seženeš, autopojistky se vyrábějí od 1A. Ovšem to co chceš pořídit je na minipojistky a ty se vyrábějí nejméně na 2A, ale to ničemu nevadí. V minulém příspěvku jsem uvedl 10A protože jsem vycházel z toho, že bys zařízení připojil ke stávající pojistkám a v pojistkové skříni jsou podle všeho nejmenší pojistky právě 10A. Ani to by nebyl problém.

Po skoro měsíčním provozu musím konstatovat, že jsem spokojen, GPS lokátor se mi tedy dvakrát sám vypnul, bylo to vždy poté, co jsem umyl auto hadicí, asi se na něj při mytí dostala voda a vypnul se (mám ho v motorovém prostoru), tak jsem ho dal ještě do plastového sáčku a třetí mytí vozidla bylo už bez vypnutí GPS lokátoru. Jinak tedy funguje perfektně, odchylka GPS pozice vždy jen pár metrů. Akorát mě štve, že mi zasílá SMS s pozicí tak dlouhou, že ji operátor rozdělí do dvou SMS a mě se tím účtují dvojnásobné poplatky. Díky všem za dosavadní rady.