Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké pneu na Felíciu

Zdravím,

chcel by som sa spýtať, že aké sú najlepšie (aj cenovo) pneu na Felíciu. Ide o alu disk 5,5Jx13...
V rozmere 175/60 r13 je jediná pneu Nankang Econex NA-1 (OtqCwE)
V rozmere 175/65 r13 je Riken Allstar B2 (horšie EU štítky, no nižšia cena ale vyššia pneu...) (AbhgOm)
a potom je tu klasický rozmer 165/70 r13 a tam sú na výber obe značky Nankang za 31,5€ a Riken za 30,2€.

Je mi jasné, že najlepšie na aute aj disku budú vyzerať pneu v rozmere 175/60 r13, no obávam sa značky Nankang ale aj značky Riken...:-/
Riken je Srbská značka no má horšie EU štítky a "škaredší" rozmer.

Ktorú z uvedených možností by bolo najlepšie preferovať? Ďakujem za odpovede a názory. Pekný večer! :-)

Na gumy sa hľadí v prvom rade na mäkkosť materiálu a vzorku behúňa, diferencované na zimné a letné použitie. V prípade spotreby tiež na šírku odvalovacej plochy, napr. 145/13 do obsahu motora 1300 na krátke trate stačí.

Nízkoprofilové gumy sú na športové účely lebo sedia v stranovom pohybe a zaťažení, machrovanie rozumovo nevyspelých jedincov po meste, len nie na boľševický cestný bordel ala tankodrom kde sa ničia čapy a tlmiče. (Ideálne 22" disky s vysokým dezénom).

Kup si zn.: Michelin na predpísaných plechových diskoch.

Na našich silnicích čím vyšší profil, tím lépe, na feldu 165/70 nebo 155/80 jsou ideál, 175 už tam moc smysl nemá. Ale musíš podle techničáku, nevím co je tam povolené s těmi litými disky. Jinak se doporučuji podívat do jiného obchodu, v tomto základním rozměru musí být minimálně 10 výrobců. Z levných letňáků třeba Hankook nebo Barum, kvalitnější třeba Nokian. Ale v podstatě každá značka na trhu bude mít i rozměr vhodný na feldu...

Ďakujem, je to originálny alu disk od škodovky, 5,5j x 13, a keďže je dosť široký, či by tam pneu 165/70 nevyzerali zle...ale tak zas je to len Felicia....Barum Brilantis 2 sa dajú zohnať v tom rozmere 175/65 do cca 40€ za kus, čo by bola asi najlepšia voľba, teda myslím si, že lepší barum ako nankang...

Na 13" disky bych dal 165/70 nebo 175/70 (ty asi nebudou napsaný v tp). Když dáš 65, nebo 60, akorát to bude víc drncat a auto bude nepatrně níž. Kdyby to byly 14" disky tak tam už se ty 175/65 dávaj. Pokud máš obyčejnou felicii 1.3 na běžný ježdění, tak postačej třeba Barum Brillantis 2. Já už bych ale jiný gumy než Continental nechtěl, rozdíl je dost znát, jak za sucha v zatáčkách tak na mokru :-D

Ďakujem, práve že v tp sú zapísané 13tky len 165/70, 175/65 a 175/60...
Jazdí sa s ňou hlavne po meste, mimo mesta je to max. 4-krát do roka, z toho 2x na zimných...
Tak čo som čítal, že Barum patrí pod koncern Continental, tak by to mohlo stačiť...
Ešte som našiel aj Uniroyal RainExpert, čo je tiež koncern Continental a tiež by to mohlo stačiť, či?

Barumky klidně, dle testů nedosahujou sice na mateřské Continental, ale rozdíl tam těžko poznat, aspoň mně se to nepodařilo, když jsem jednou z "nouze" musel koupit Barumky a vlastně proti nim nemůžu nic namítat.
Jinak je to celkem jedno, pokud má člověk nějaké zbytečné peníze, může vybírat mezi Michelin, Continental, Dunlop, Bridgestone...