Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cvakání v jističi

Dobrý den,
mám takový problém, v panelovém bytě (klasika z dob komunismu) jsem si udělal podhled a vývod ze starého osvětlení jsem rozdvojil a pomocí radiofrekvenčních aktorů udělal 2 ,,obvody,, jeden na světla ve stropě a druhý na LED pásky... ten na světla bez problému funguje, ale když sepnu ten na LED pásky, tak se v jističích ve skříňce ozve cvaknutí, LED pásky se normálně rozsvítí, ale to svaknutí se mi nechce líbit... nevíte co je za problém?
Děkuji za rady.

Kapacita v zdroji ktorý napája LED pásky, sa nabíja po pripojení napätia impulzným prúdom. Ten nabudí relé v ističi (to je súčasťou ochrany), ktoré cvakne - ale impulz je príliš krátky a nestačí na vypnutie ističa. Impulz je krátky, železo sa nestihne nabiť magnetickým tokom tak, aby ochrana zaúčinkovala. Kým ide len o to, že to cvakne, nemusíš si to všímať. Ak je to rušivé, alebo dokonca to občas ten istič vyhodí, tak vymeň istič za iný, s rovnakým menovitým prúdom ale označený písmenom C. Zrejme tam teraz máš typ s označením B.

ok, děkuji za odpověď!
Ještě řeším jeden s tím spojený problém zdroj má při studeném startu proud až 75A na nějakou milisekundu, ale aktor kterým se spíná má max proud 30 A do 3s. Prý tím ten aktor mohu odrovnat... Nemáš nějaký typ jak tohle řešit ? Prý se za aktor dá dát sykač, který bude dále spínat zdroj. Nemáš nějakou radu?
Děkuji moc!
J.B.