Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký je maximální rozestup tyček drátěného plotu?

Zdravím. Máme ze tří stran oplocenou zahradu. Podél neoplocené strany vede místní cesta. Mezi cestou a zahradou je příkop. Chtěl bych oplotit zahradu i ze čtvrté strany. 150cm vysoké sloupky pro plot zabetonoval před X lety praděda ale dál nepokračoval. Délka plotu by byla cca 70 metrů, sloupky jsou cca 5 metrů od sebe. A v tom vidím největší problém - je možné aby měl drátěný plot sloupky od sebe vzdálené 5 metrů?

Jestli mohu taky něco přidat, tak poplastované pletivo které se běžně prodává je spíš k vzteku, pokud máte psa, a to v podstatě jakékoli velikosti. Každý běžný pes v něm dokáže rozmotat díru, a ne jednu. I po zapředení majitelem a zmlácení psa pes udělá vedle přes noc nebo přes den bez dozoru další. A pak další, atd. Za několik měsíců je ten plot "velice hezký", když pominu že psi pochodují dovnitř i ven dle libosti.
Poplastované pletivo už nikdy!

Se zahradou sousedí pole a louky, domky jsou ze dvou stran, těch oplocených. Naše zvířata tam nemáme, jen divoké zajíce, srnky, kdysi i divoké prasata. Co jsem si všiml tak běžné, levnější poplastované pletivo má menší tloušťku samotného drátu, průměr poplastovaného je stejný jako běžného nepoplastovaného. Proto je to poplastované měkčí. Ale dá se vybrat i silnější poplastované. Takové jsem chtěl abych nemusel dávat další sloupky.

Ono totiz levny poplastovany pletivo neni ocel, ale hlinik. Takze pro psa zadnej problem(a pro nic, co se skutecne rozhodne to rozebrat). A taky proto i "fungujou" ty petimetrovy rozestupy(pokud jsou dobre udelany krajni sloupky), hlinik a plast ty draty proste nezatezuje tolik jako poctiva ocel a tech 5m se skutecne da - z vlasni zkusenosti. Ale je to takovej plot pro plot, ze by to realne neco zadrzelo nebo to nekomu ci necemu zabranilo ve vlezeni dovnitr, to ne, divocaci a pak i srnky si s tim poradi.