Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypadlé hmoždinky z omítky

Ahoj, omlouvám se, jestli tu už podobný dotaz byl..
Montoval jsem držák na záclonu (3xhmoždinka 5x30) a po nějaké době vše ze zdi včetně kusu omítky vypadlo. Teď vidím, že jsem vlastně vrtal do pískové hmoty, cihla je někde hluboko.. Krom delší hmoždinky bude třeba něčím vyplnit vzniklou díru - penetrace + nějakou stěrku, sádru, lepidlo?? Těch věcí je mraky, můžete prosím poradit něco osvědčeného?

Díky moc!

Léta se s tím potýkám v našem dvouletkovém domě - omítka je někde sotva půl centimetru silná a o kousek vedle třeba pět. Navíc malta viděla vápno tak možná když ho vezli na kolejích vzdálených skoro kilometr :-). Řeším to tak, že vyvrtaný otvor, který díky "kvalitě" omítky má pravidelně skoro dvojnásobný průměr proti vrtáku navlhčím a vyplním sádrou. Tam potom zamáčknu hmoždiku. Vcelku to drží. Použít by šlo i chemickou kotvu, ale to je pro občasné použití dost drahý špás.

Zdravím, já toto vyřešil na "nouzovku" tím, že jsem to díry aplikoval tavné lepidlo a vzápětí vtlačil kvalitní hmoždinku-sukovačku (Mungo). Drží to až neuvěřitelně spolehlivě (záleží ovšem na kvalitě podkladu-omítky, případně cihly).:-)