Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frézování drážky do dřevěnné desky

Chtěl bych si postavit skříň s posuvnými dveřmi a části jako kování, lišty, kolečka, atd. bych už měl naplánované. Jediná věc, s kterou si nevím rady, je drážka v dřevěnné desce (dveře). Ve všech větších nejmenovaných marketech seženu kování a taky mně nařežou desky... Kde mi drážku (viz obrázek) vyfrézují nebo jak na to s jednoduchým nářadím sám? Jak byste postupovali?

[drazka.jpg]

Díky moc za tipy!

pokud to bude z 18mm lamina, napr. 6mm drazka, bude potom na kazde strane pouze 6mm materialu, ktery nebude zevnitr chraneny.. mel bych strach, ze se to bude vystipavat, drolit a zasekavat..

dal bych dolu kolejnicku a na dvere pridelal zevnitr kolecko, ktere bude pekne klouzat po kolejnicce..