Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktivní tuba do auta

přeju hezký den.. už jsem zoufalej
ani strýček gůgl už mi nedokáže pomoct..
mám aktviní tubu jen tak pro zpestření poslechu hudby v autě a potřebuji ji zapojit na origo rádio které ovšem nemá cinch výstup.. jak teda subwoofer zapojit ?
každá rada dobráá, díky moc
jedná se o rádio Ford 1500RDS

Jednoduše, vezmi si signál od zadního reproduktoru. Tím ti bude hrát jako Full. Pokud rádio nemá přímý výsup na SUB tak stejně víc nezískáš. Já to tak mám v autě, 750W zesák a asi 2x 1000W woofry v bedně. Mám to taky zapojené jako FULL a když to osolím tak ty tlaky z kufru dýchají za mě... Je to rachot jako prase... ;) Nemá chybu. :D

Lch: přivést signál z levého zadního repráku
Rch: z pravého repráku
GND: chytit někam pod šroubek na karoserii, tak aby tam byl dobrý kontakt
+12V: přivést kabel vhodného průměru rovnou od baterie
REM: přivést kabel spínaných +12V od zapalování (tedy od kabel na kterém se po otočení klíčku objeví +12V, druhá možnost je najít takový kabel na rádiu, je to kabel určený například pro vysouvání antény po zapnutí rádia a podobně. Třetí a pro mě nejlepší možnost je vzít +12V které přivedeš na vypínač (ten umístíš někam na palubovku) a z vypínače na REM. Pointa je jednoduchá, jakmile se na REM svorce objeví +12V tak se zesilovač zapne. Je to prostě jen o tom si vyhrát která možnost spínání zesáku je lepší.

Já to mám tak že napětí pro svorku REM beru z autorádia a ještě přes vypínač. Tedy zesilovač se zapne jen pokud zapnu rádio a tak nevybíjí baterii když auto stojí, navíc mohu zesilovač vypnout vypínačem a tím pádem jedu jen na Origo Repráky.

PS: Vypínač Control nechej na Full. Toto zapojení jak jsem popsal není nejlepší, určitě existují nějaké drahé udělátka jak to zapojit lépe aby tam byli opravdu ty správné frekvence. Tato metoda je ale nejsnazší, nejrychlejší a nejlevnější. Efekt je stejný, ohluchneš. Navíc pokud elektru nerozumíš tak by ses v tom měl hrabat jen opatrně. Přívod od baterie by měl být jištěný vhodnou pojistkou, pokud vznikne zkrat tak hrozí požár. Autobaterie dovede rozpálit lopatu do ruda, představ si co by udělal takový zkrat v kufru. Nejedno auto tak lehlo popelem.

Tak jsem lehce pohledal a něco je třeba tady
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1711&t =1204903
nebo třeba tady
http://www.honda-club.cz/forum/viewtopic.php?p=457 572
IMHO je potřeba nějak sloučit oba kanály a případně signál ještě nějak upravit (dolní propust?).
Ale nech to udělat někomu, kdo ví, wo co go, aby ti rádio i auto nelehlo popelem.

Napadá mne tahle firma co inzeruje, že se zabývá autorádii. Ale jen vím, že existuje, nic jsem s nimi neměl, ani nevím o nikom, kdo by o nich mohl nějaké informace podat.
kontakt.php