Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zazdění lodžie

Dobrý den,

mám dotazu ohledně zazdění lodžie v patře. Předem podotýkám, že nechceme zasklívat a dělat zimní zahradu nebo něco podobného. Máme lodžii šíře 320 cm a výška je cca 250 cm. Chtěli bychom ji vyzdít a nechat otvor pouze pro okno cca 175x150 cm. Problém je v tom, že nikdo neví z čeho je ,,podlaha" . Asi jsou tam hurdisky jako ve zbytku domu ale nevím, kde jsou ička.

Jde mi o to, udělat z lodžie menší pokoj pro psy abychom je neměli doma když bude mrznout ( máme německé dogy ) a nejsem si jistý z čeho stěnu udělat. Nechtěl bych podlahu lodžie přetěžovat a tak se původně nabízelo udělat stěnu formou dřevostavby ( rám s vatou obložit z obou stran OSB deskami atd. ) ale jednodušší by bylo udělat to z porobetonu. Pod lodžií není žádná zeď ( viz obr.1 ) Šířka obvodových zdí je 30 cm i s omítkou a březolitem. Foto č.2 je pohled na podlahu a část obvodové zdi přímo z lodžie.

Jak by jste postupovali?

Ještě podotýkám, že dům je cca 40 let starý a obvodovky jsou z porobetonu.

Děkuji za rady

z čeho je ,podlaha"

Vypadá to na řadovku.
Podlaha je pro psy dost.
Tebe musí zajímat čelo, to jest traverza, do které jsou hurdisky nastrkané a jak moc je to vystrčené a zakotvené vůči obvodové zdi.
Takže podívat se do plánů a nebo se poptat sousedů. Tohle se často stavělo svépomocí, takže by si to mohli pamatovat, nebo mít plány, pokud je nemáš Ty.
Jinak statik by byl nejlepší.