Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veranda

Dobrý den
Potřebuji poradit
Chtěl bych postavit verandu 2 X 1.5 metru výška 2.3 metru na betonové desce která tam již je asi 10 let ,z ytongu 15 cm
Potřebuji na toto nějaké povolení děkuji

Zdravím.
Nevím,jestli Vás potěším,ale to co tu bylo psáno bude asi milné.Před cca dvěma lety jsem řešíl to samé.S domněním pouze ohlášení stavby jsem šel na úřad.Tam mě vyvedli z omylu.Pokud se přistavuje k již stávajícímu objektu,který má víc,než 150 m2,tak je to na stavební povolení.Jelikož můj dům má cca 190 m2,tak jsem musel mít veškerou projektovou dokumentaci,vyjádření sítařů,jestli nikde nic nevede atd. atd..Je pravda,že jsem stavěl od základů.Vy když máte desku,tak to může být jiné.Každopádně se zajděte zeptat na stavební úřad,než ryskovat průšvihs černou stavbou.

vloni jsem stavel zastresenou pergolu k terase..

puvodni stav: drevo polozene na cihlach (prase developer), bez pergoly..
novy stav: betonova deska prilehajici k domu, na 2/3 zastresena, pergola ze dreva..

na MeU chteli po mne pouze nakres, souhlas sousedu (staveli jsme od hranice pozemku)

vyreseno cele za 1 odpoledne, zadne potize s tim nebyly.. ale jak jsem patral, zjistil jsem, ze kazdy MeU to resi malicko jinak a je to hodne zavisle, na koho narazite.. je klidne mozne, ze i ruzni pracovnici v ramci jednoho MeU to resi trosku jinak..