Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maličké krtinky - hádanka

Každý rok na podzim se nám objeví na zahradě na trávníku malé (průměr cca 3cm) kopečky země. Je to nepříjemné protože se zem našlape na podrážky a roznáší se pak po chodníku. Když zaprší musí se dávat pozor, aby se na těchto "kopečkách" tam, kde není rovina, neuklouzlo. Nevíme co ty kopečky dělá. Že by nějaké žížaly nebo krtonožky? Nikdy jsme pachatele neviděli. Děje se tak zřejmě v noci. Za info předem děkuji.

Jedine žížaly, sťahujú si k nore listy ktoré "kusadlami" obžierajú, tiež vytlačia prebytočnú pôdu a vlastné výkaly na povrch. Po mrazoch obnovujú prísun vzduchu do pôdy lebo sa chodbičky zavalili.