Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtání do zdi, krátká vrtačka

Zdravím, potřebuji vyvrtat do zdi otvor na digestoř, můžete mi poradit jestli se dá někdě půjčit nebo sehnat vrták? Případně jaký je to průměr? Známý mi říkal že na to již je speciální zařízení které se musí kotvit do zdi je to pravda? Jinak zeď kterou vrtám je docela široká ve starém baráku (cihla). Nechce se mi to vrtat z venku a zevnitř pochybuji že bych se trefil. Poradíte mi někde kdo má zkušenosti.
Díky

Diera na odvod spalín do klasickej, pálenej, plnej tehly sa robí ideálne ručne, majzlík a kladivo.

Než schrastí vidiové výkružidlo s pneomatickou vŕtačkou tak má presekanú 60-ku stenu durch, a ak chceš, ako ementál na viacerých miestach.

Kedysi, za boľševika sa inak nemakalo, a boli sme tu. Naše matere sa hrali s bábkami zo šúpolia, mľiečko za dve korunky, pivo 10° za 1.2.-Kčs (potom 1.7.-Kčs, chľebík Rasca 1,5kg za 4,2.-Kčs, Tatranky Horalky za 1,8-1,7.-Kčs, byty rozdávali eštébákom zadarmo, aj tri, pre každého nenarodeného spratka vopred, Š.Oktávku-Spartak bez krídielok dávali na poukaz úderníkom, zlobinovcom, chozraščótinokm za 27-tis. Kčs, proste "zlatí komunisti".

byty rozdávali eštébákom zadarmo,

Zkoušel si to léčit?
To je obscese.
Ty bys zatáhl své mindráky snad i do debaty o prosévání písku.
Není to tak dávno, co jsi horoval pro moderní omítkové technologie a najednou je čistě vyvrtaná díra po kapitalisticku projevem shnilosti.

S výměnou digestoře jsem si užil své. Na zavěšení stačí hmoždinky. Udělej si z kartonu šablonu, na kterou obkreslíš záda digestoře a tak si označíš kde vrtat.

musí kotvit do zdi

Tohle ovšem vypadá, že chceš vrtat díru na odvod par skrz zeď a známý měl na mysli jádrové vrtání.

Potřebujete jádrové vrtání. Běžně půjčuje např. DEK, Ramirent a obdobné půjčovny stavebních strojů. Opravdu se musí kotvit ke zdi na hmoždiny a ustavit aby bylo kolmo ke stěně. Při vrtání se chhladí vodou. Půjčovné nebude úplně malé + kauce, spíš bych si pozval firmu (OSVČ). V Č.B. a okolí určitě někdo takový bude. Zjistětě kolik bude stát půjčovné, co s tím strávíte času, pracovat s tím budete poprvé a na kolik by vyšel řemeslník který má zařízení svoje a dělá to denně.

EDIT: Jo a vrtat podle digestoře. Může být 100, 125, ale i 150mm.

Půjčovny nářadí Vám půjčí vrtačku i s vrtákem na průměr 110mm, klidně i větší. Sdělí Vám cenu jistoty a půjčení, Vy si to pak v klidu spočítáte a vyvrtáte si to na několikrát vrtákem o průměru 10mm v potřebné délce.Vrták sds 10x600mm lze sehnat levně. Odvrtat a dosekat, nebo kulturně z půjčovny za stovky korun.

Vše je o penězích a kultuře práce.

Zdravím,
děkuji za rady, teď o víkendu jsem otvory vyvrtal nakonec to šlo lépe než jsem si představoval.

Zakoupil jsem korunkový vrták do zdi 120mm a k tomu prodloužení 60 cm a na rozměr 125mm jsem to dosekal ručně majzlíkem
Koupil jsem toto:
http://dilna24.cz/obchod/57-vrtaky/vrtaky-do-beton u-korunkove/prodlouzeni-sds-plus-delka-600mm-pro-k orunkove-vrtaky.html
Prodloužení a vrták mě vyšlo cca na 700kč. Díry jsem dělal dvě, ale byly to celkem široké zdi. Vyšlo mě to asi plus mínus stejně jako v půjčovně, ale to nářadí mi aspon zůstalo :)