Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapacita baterií

Zdravím.
Mám staršího pionýra, kterého teď chci dát do kupy. Mám problém se světly, protože v pionýru je kladívkové zapalování a nevím kde je zakopaný pes, protžoe světla nesvítí. Nicméně mě zajímá, kdybych si koupil nabíjecí balíček 6v (tuším ze čtyř 1,5v bateríí) s celkoovu kapacitou 2000mAh, jak dlouho by mi to vydrželo svítit, když tam mám 2 sulfidky které mají napětí 6V, výkon 5W a přední žárovku 6V/15W. Neumím se dohledat žádného výsledku. Mimochodem, pokud by někdo věděl o nějakém jiném řešení, krom koupé nových cívek, které taky ovlivnují výkon pionýra ? Děkuji

Spolehlivější a v konečném důsledku jednodušší je odstranit závadu v zapojení:
1)odpoj všechny dráty od obou cívek, které nemají nic společného se zapalováním (55+58)
2)změř obvod obou cívek - svorka, kde byl připojen drát od světel musí mít obvod s kostrou - je nepravděpodobné, že by obě cívky byly vadné
3) není-li obvod, zkontroluj druhý konec cívky (je přiletován ke kostře vedle šroubku upevnění cívky) a musí to být kvalitně
4) je-li obvod, nastartuj motor a změř STŘÍDAVÝM voltmetrem napětí na každé cívce - při středních otáčkách cca 7-8V
5) je-li napětí, připoj žárovku přímo mezi vývod cívky a kostru - musí svítit. Když ne, má špatný obvod cívka a je třeba ji opravit (kostra, nebo převinout)
6) pokud svítí, je zkrat, nebo přerušený vodič v elektrice v pincku - zapoj baterii jedním pólem na kostru, druhý pól do žárovky 15W a pak dál na drát, který vedl původně do cívky. Nejdřív zkontroluj vypínač, potom ostatní rozvody - vadou je zkrat i přerušený vodič