Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapacita baterií

Zdravím.
Mám staršího pionýra, kterého teď chci dát do kupy. Mám problém se světly, protože v pionýru je kladívkové zapalování a nevím kde je zakopaný pes, protžoe světla nesvítí. Nicméně mě zajímá, kdybych si koupil nabíjecí balíček 6v (tuším ze čtyř 1,5v bateríí) s celkoovu kapacitou 2000mAh, jak dlouho by mi to vydrželo svítit, když tam mám 2 sulfidky které mají napětí 6V, výkon 5W a přední žárovku 6V/15W. Neumím se dohledat žádného výsledku. Mimochodem, pokud by někdo věděl o nějakém jiném řešení, krom koupé nových cívek, které taky ovlivnují výkon pionýra ? Děkuji

Vraz do reflektora LED (-ky), alebo žiarovku H4 na 12V baterku, budeš vidieť až za roh.

Magneto zapaľovania nemá s funkčným dynamom nič spoločné. Však elektro zapojenie Pioniera spravíš ľavou rukou so zaviazanými očami.

To mě taky napadlo, ale jak dlouho dokáže svítit taková 12v baterka, když pionýr nemá dobíjení ?

LED nejsou homologované, takže jdou stranou. A s H4 taky nevím jestli obstojím u technické třeba.

Ano elektro zapojení je docela lehké, pokud se ti podaří seřídit odtrh atd. Můj pionýr jezdí, háže jiskru, ale světla ani klakson prostě nejdou

Otázka jaký nabíjecí balíček máš na mysli. Pokud bude mít opravdu 6V, pak teorie říká, že budeš svítit cca 1/2 hodiny. Ovšem v praxi to bude jinak. Žárovky budou svítit jako bludičky, protože skutečné napětí v síti Pionýra je skoro 8V a žárovky jsou na něj konstruovány. Jak bude klesat napětí baterií bude se svítivost dále zhoršovat i když s klesajícím napětím bude klesat odebíraný proud. Tím se sice prodlouží doba svícení, ale vlákna žárovek budou po krátké chvíli jen žhnout. Takže v praxi nepoužitelné. Při ceně 150 korun za "světelnou" cívku lepší rada než její výměna není. Ale nejdřív bych zkusil, jestli je opravdu vadná cívka, je vinuta dost silným drátem a nezdá se mi, že by byla vadná. Spíš hledej chybu někde v drátech.

Vysledok sa dohledava vo fyzike tusim snad zakladnej skoly.

25W znamena ze pri 6V tecie prud ca 4.2A
2000mAh je 2Ah
2Ah/4.2A = 0.47 hodiny.

Kde je zakopany pes ked nieco nesviti sa mera voltmetrom a podobne. Neviem co to je sulfidka. Jake civky chces kupovat a preco?

Spolehlivější a v konečném důsledku jednodušší je odstranit závadu v zapojení:
1)odpoj všechny dráty od obou cívek, které nemají nic společného se zapalováním (55+58)
2)změř obvod obou cívek - svorka, kde byl připojen drát od světel musí mít obvod s kostrou - je nepravděpodobné, že by obě cívky byly vadné
3) není-li obvod, zkontroluj druhý konec cívky (je přiletován ke kostře vedle šroubku upevnění cívky) a musí to být kvalitně
4) je-li obvod, nastartuj motor a změř STŘÍDAVÝM voltmetrem napětí na každé cívce - při středních otáčkách cca 7-8V
5) je-li napětí, připoj žárovku přímo mezi vývod cívky a kostru - musí svítit. Když ne, má špatný obvod cívka a je třeba ji opravit (kostra, nebo převinout)
6) pokud svítí, je zkrat, nebo přerušený vodič v elektrice v pincku - zapoj baterii jedním pólem na kostru, druhý pól do žárovky 15W a pak dál na drát, který vedl původně do cívky. Nejdřív zkontroluj vypínač, potom ostatní rozvody - vadou je zkrat i přerušený vodič