Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler do panelaku...

Zdravím zdejší kutily. Plánuji v bytě vyzdít jádro (koupelnu +WC) a chtěl bych se zepat jestli někdo nemá zkušenosti s umistěním bojleru do koupelny v paneláku. Jestli s tim může někdo nesouhlasit, třeba SBDO nebo někdo takový... Co na to ČEZ, šel by "nocni" proud na bojler v paneláku...? A existuje nějaký "ventil", který by přepínal mezi teplou vodou z bojleru a "teplou" vodou z trubek ve stoupačce. Jelikož dělam dost na směny, tak nemám šanci se vykoupat po 23 hodine, nebo o víkendu po noční, z kohoutku teče jen studená a nechci zbytečně platit studenou vodu za cenu teplé.

Vysypeš mätež otázok bez ladu a skladu.

Akumulačný boiler na jednu sprchu ti stačí 80l nastavený na 55°C.

Príkon 2kW/230V je detto, ako varná konvica, niektoré kanvice majú odberdokonca 3kW. Teda žiadne extra odbery, kabeláž apod. hovadiny. Voda sa zohrieva špirálou miernym nábehom odberovej krivky prúdu v ampéroch. Doba ohrevu cca 5 hodín. Nikomu zo susedov nevešaj prerobenie na nos.

Na difernecovanú tarifu merača "horný/dolný" musíš mať povolenie od správcu a elektrární. (napr, že máš o.i. akumulačky v paneláku), inak nedúfaj s touto alternatívnou.

Na odber teplej vody zo sústavy máš nainštalovaný individuálny merač spotreby pre bytovú jednotku?

Ak áno, v tom prípade:

El.boiler zaves na dve hmoždinky, 12 skrutky, a zapoj ho na prívod studenej vody (zo spodu ozn. ako modrý) 1/2".

Dnes sa zapojenie robí antikorovými hadicami zn. Inox, čo zvládeš sám ak si zároveň požičiaš na MO predajni kufríček (záloha 10€) s vercajkom k týmto hadiciam. Dajú sa do pravého uhla ohýbať elegantenjšie ako originál kolienka, sú poddajné, tvárne, proste radosť pracovať s tým, čo nám kapitalisti naservírovali. Eštébák, generálny a výhradný dovozca, dovliekol lúze cez hranice.

http://www.imperialshop.sk/Nerezove-rurky-EUROTIS- voda-c91_805_2.htm

Teda žiadne rezačky závitov, zinkované trubky, hasáky, stojany, zveráky, fitingy, kolienka, oblúky, šroubenia, v globále "chujoviny" za plnú dodávku.