Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pájení LED pásku

Mám 10m RGB LED pásek, chtěl bych ho rozdělit na dvě různě dlouhé části, jednu nalepit za stůl a druhou ke zdi. Možná jsem hledal špatně, ale nikde jsem nemohl najít jakým způsobem takto propojit pásky, jestli je nutné sériově nebo může být i paralelně. Když zapojím paralelně, bojím se aby jedna část nesvítila víc než ta druhá. Byl by to tento případ, nebo je v pásku takový styl zapojení, že na tom nezáleží?

Sériové zapojení musí fungovat stoprocentně, to je mi jasné, ale paralelní by se mi v mém případě velmi vyplatilo, protože bych nemusel řešit tolik kabelů.

Co se týče potřeb, mám vše nutné. Pájecí náčiní, čtyřocasý kabel, stahovací bužírky i hliníkové profily. Jen si nevím rady s tím schématem.

Děkuji za odpověď

Na této stránce už jsem taky byl.
Promiň, asi jsem slepý, ale fakt nevidím že by někde bylo napsané jak to musí být zapojené. Ano, mají to tam sériově protáhlé přes vodič, ale nevyvrací to možnost paralelního zapojení.

neřešit, oba případy jsou elektricky zapojené stejně, vždy používají stejné napájení typicky 12V, odběr pod 0.5A/m délky.
liší se připojením na začátek nebo konec kvůli uspořádání: umístění zdroje a někam vedených pásků.
u dlouhých pásů by člověk mohl uvažovat kvůli procházejícímu proudu postupný úbytek napětí, ale prakticky to není vidět.