Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení kamen

Dobrý den,
mám koupena kamna se zadním vývodem 120mm. K tomu jsem pořídil nerezový komín 150mm /3m/. Hned jako první kus za kamna bych chtěl klapku a pak rovnou do zdi a do komína, přímo a bez kolen. Co vše potřebuji koupit, abych to propojil? Určitě nějaké redukce, šňury, tmel, izolace, roura. Ale jaké, abych to neobjednával na třikrát.
Díky

To je hovadina, nebudeš mať absolútny ťah. Garantujem so 100% istotou.

Musí byť za kachalmi koleno, následne aspoň cca 1bm vertiálne trubka podľa priemeru vývodu zo zadnej strany kachiel vedená popri stene a až potom zase 90° koleno zasunuté (vysekané) do preiduchu telesa komína.

Na eleganciu zabudni.

Pokud mate izolovaný komín, tak mate podobné zapojení jak já. Mam 5m nerez komín s účinnou výškou 3.5m. Také jsem měl za to,že mam malý tah . Ale vypočitali mě na diskusi tah 17pa. Tak jsem dal klapku a délka hoření se prodloužila a kamna jsou úspornější. Mam klasicky kouřovods kolenem 90 stupňů pak šikmo rouru pod 45st,a koleno 45st. Nic nezakuruje. Ale je pravda , ze mam kamna s nízkým narokem na tah (podobne jotulum f602 ,ale větší).
Jinak v železařstvi by jste měl koupit redukci z 125 na 150mm.

Ano, komín je izolovaný a kamna jsou Thorma Meran která jsou na tah také nenáročná. A jak to bude pospojované? Ten nerez komín končí z fasádou a tam také bude ve zdi redukce na 120? A co s tím pak? Zaházet to maltou, nebo to obalit do nějaké kamenné vaty?

Vyrobce přece vyrábí komplet přechodky z komínu až na redukci na černé kouřovody . Ruzné pruchodky skrz střechu , stěnu atd . Třeba viz zde
http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/#page=1

Pokud jde o stěnu , tak tam by jste měl udělat díru , na komínu koupit T kus a napojit na něj díl co jde skrz stěnu (izolovaný) . Díru bych okolo kouřovodu vycpal vatou a zvenku a zevnitř dát plech co by to zakrýval . Ten by vám udělal každý klempíř . Nemusí být z nerezu , stačí pozink. A vevnitř bych dal až redukci na černou kouřovinu a díl s klapkou.

Nákres ZDE.

Tak že takto:
1. nerez komín se zasekne o venkovní zeď
2. vložím do komína redukci na 120mm
3. dám černý silný kouřovod 30cm /už jsem v místnosti/
4. dám díl s klapkou
5. připojím do kamen
6. trubku zaizoluju tvrdou nehořlavou vatou
7. obezdím
8. nasadím růžice
9. topím
10. volám 150

Je to tak?
Jsou potřeba nějké tmely, šňůry atd.???

Ty kamna jsou hodně nenáročný na tah. Nicméně je mi jasný, že 3 m je nic moc. Ale, komín s účinnou výškou 3 metry budu mít cca 140cm nad střechou. Když to bude 4 metrový, už to bude 240 cm a o o 5 metrech se zmiňovat raději nebudu. Vždyť by to vypadalo strašně. Trčel by tam vyšší komín než chatka.

A proč jste si nepořídil kamna s horním odkouřením ? Tam dáte jen kouřovod ke stropu a pak jen pruchodku skrz strop a venkovní izolační nerez komín. Cena bude jen za tu pruchodku a ten metr nad střechou a bude to podstatně levnější. Takové uspořádání má nejlepší tah.

Můžete prosím sepsat vše, co k tomu bude potřeba? Jen pro zajímavost.
Komín je potřeba dostat asi 120 cm nad střechu, aby se dostal metr nad nejvyšší místo. Střecha je v mírném sklonu.
Docela by mě zajímalo, na kolik to vyjde.

Mám to takto: Palubka 15mm, parozábrana, izolace isover 160mm, záklop z desek 2,5, dvě vrstvy střešní asfaltový pás. Můžete poslat link na ten prostupný díl. Nemůžu to najít. Jakým způsobem by komín nad střechou držel?

http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/stresni-pruchodka-0-v cetne-limce/
http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/stresni-pruchodka-5-1 5-s-olovenym-okrajem-vcetne-limce/
http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/stresni-pruchodka-16- 25-s-olovenym-okrajem-vcetne-limce/
http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/stresni-pruchodka-26- 35-s-olovenym-okrajem-vcetne-limce/

Zvrchu bych začal koncovkou
http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/uzaver-vedeni-25-mm/

Pak dát http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/rovny-dil-izolovany-1 000-mm/

Na to by měla přijít ten střešní díl co jsem dal odkazy . Dole zakončíte přechodkou na černou kouřovinu http://www.kominy-outlet.cz/kategorie/trivrstve-iz olovane-kominy-25-mm-skladem/prechodka-nerezova-ew -dw-25-mm/

Ten okrasný díl co je zespod a zakrývá díru ve střeše a prochází jím izolovaný komín tam nemají . Ono asi na tom videu je to dělané na zakázku. Pro kruhový tvar kouřovodu vznikne na šikmé střeše ovál . To by jste si musel udělat - případně klempíř.
Dolu by pak vedla černá kouřovina asi 150mm až dolu ke kamum s klapkou a přechodkou na menší pruměr . Tak by jste to mohl čistit shora štětkou o pr. 150mmm.

Pokud už něco máte nakoupeno , tak nekombinujte ruzné systémy , vyrobce. Vše mějte od jednoho at vám to pasuje !

Shora nevím jak to je ukotveno , jak to drží .Asi by tam měla být ve stropě objímka s nějakou konzolou co to drží u trámu a by se kouřovod neposunoval do stran a dolu a nahoru.

No rozhodně ještě popřemýšlím nad variantou jít místo přes zeď ven, tak uvnitř nahoru. Když jsou kamna se zadním vývodem, šlo by to udělat tak, že se tam hodí koleno 90°C nahoru, na to klapka a pak to vystavět nahoru? Jaký vliv bude mít to koleno na tah?