Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompresor z chladnicky

je odmontovany a mam ohladom neho niekolko dotazov.
je to cakex made in cssr,vykon 125w,220v

1=je pravda,ze natlakuje 10 atm?

2=idu z neho 3 medene rurky. 1.nasava,2.fuka 3.je zavarena

3=nasavacia trubka dokaze urobit velky podtlak v uzavretej nadobe?

4=3.zavarena trubka je poskodena,treba ju zavarit,alebo nevadi?kompresor bude na fukanie kolies bicykla

5=pri demontazi z chladnicky z neho vytieklo asi deci olejovitej hmoty,co to znamena?

6=ma tepelnu poistku?ak nie,ako dlho moze byt zapnuty?

7=da sa na kryt navarit rucka?

dakujem vsetkym expertom za rady (Y)

Natlakuje až 16 Atm , na kryt lze přivařit rukověť krátkými sváry eletrickým obloukem nebo Cočkem aby nevzplanul olej uvnitř, jako vývěva nelze použít (strhává olej) ,plnící trubičku není nutno zavařit , naopak doporučuji otevřít a opatřit obě sacím filtrem . na foukání kola moc vhodný není do duše se dostává olej a pokud se neosadí odlučovač tak ani nemůžete sledovat úbytek oleje . vyteklý olej třeba doplnit. tepelnou pojistku nemá , v uzavřeném okruhu bez kyslíku nedojde k zahoření, pokud je otevřený a přehřátý tak se z něj začne kouřit. má pouze proudovou ochranu pokud se zadře , nebo je hustý olej tak vypíná a nedovolí rozběh.také jsem je v minulosti hojně používal , dnes je lepší koupit nějaký olejový na 230|V který umožní širší použítí (např i ofukování krom plnění pneu)

Kompresory z chladniček hojně používají modeláři. Je výborným zdrojem stlačeného vzduchu pro airbrush, využívá se též jeho sacích schopností při odlévání kvůli redukci bublinek v odlévací hmotě. Pro odloučení oleje ze stlačeného vzduchu stačí v nouzi i delší hadička, kterou je stlačený vzduch veden, ovšem dají se koupit i odlučovače oleje. S tlakem není problém, kompresor skutečně nafouká i víc než 10 atmosfér, ale množství dodaného vzduchu je dost malé. Tam kde stačí dva či tři "fuky" z pumpičky budeš při použití kompresoru z chladničky čekat celou věčnost.

Na pneu to moc vhodné není,jak už tu zaznělo,uniká olej a ten pak naleptává duše.Kromě toho se to musí hlídat,bez manometru jen odhadem.Při přetlaku na těch 10 atm duše asi nevydrží.Kup si za pár korun šlapací pumpičku s manometrem,na kolo to stačí a nejsi závislý na elekřině.Já kompresor z lednice mám taky,ale vyfukuji s tím jen vodní rozvody po zahradě před zimou.Zkoušel jsem i plnit tlakovou nádrž,ale dává to málo vzduchu.

Není to vůbec za hranicí vakua. Atmosférický tlak má hodnotu zhruba 1013 mbar (záleží na nadmořské výšce) a podtlak -1 bar (1000 mbar)je pouze hrubé vakuum o hodnotě 13 mbar a žádný nulový tlak. Nulový tlak (absolutní a doposud nedosažitelné vakuum) by tedy měl hodnotu -1,013 bar.
Zde jsem napsal vysvětlení ohledně hodnot vakua a tlaků, protože mnoho lidí v tom tápe a plácá nesmysly.
https://www.poradte.cz/volna-diskuze/24187-co-zobr azuji-mechanicke-vakuometry-upresneni.html

Jinak potvrzuji, že kompresor z ledničky udělá v pohodě podtlak -1 bar (13 mbar vakuum), osobně vyzkoušeno a změřeno.
Přeji hezký den.

Nehodlám se s tebou dohadovat na detailech, ale reagoval jsem na uvedený podtlak POD - 1 bar... A jen mezi námi - podtlak 1 bar u kompresoru z ledničky je nesmysl. Tyto kompresory jsou pístové jednočinné a s takovým kompresorem se podtlak dosažitelný na sací straně pohybuje v nejlepším případě okolo 300hPa. Podtlak okolo jednoho baru dosahují dvojčinné vývěvy s vyrovnávacími kanály - tedy stroje zcela odlišné konstrukce než je kompresor chladničky. Takže pokud jsi u takového kompresoru někdy naměřil -1 bar pak jsi prostě jen špatně měřil.