Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká kamna do menší místnosti

Dobrý den,
jaká kamna budou lepší do místnostni 5,5m x 3,6m s výškou podhledu 2,3m? Zvažuji buď dvouplášťová typu Thorma MERANO, MILANO atd.. nebo jednoplášťová typu Thorma Filex?
Já pořád nevím, jestli sálavá nebo konvenční.
Díky moc.
Hezký den.

Záleží jakým stylem budete chtít topit. Sálavá kamna dělají takový ten krbový pocit tepla, vytopí jen tu jednu místnost a nábytek a podobně od nich musí být i z boku dál, kdežto dvoupláště vytopí díky proudění vzduchu i vedlejší místnosti. Osobně si myslím, že na občasné zatopení s požadavkem na co nejrychlejší vyhřátí místnosti budou lepší jednopláště a na denní topení, kdy kamna nenakládáte povrch, ale udržujete teplotu a případně vytápíte víc místností budou lepší dvoupláště. Další výhodou dvouplášťů je, že se o ně popálí děti méně snadno, než o sálavá kamna.