Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geberit Duofix sada - závitová tyč

Dá se prodloužit nebo nahradit závitová tyč z montážní sady na Geberit WC, viz. obr.?
Standardně Geberit nabízí možnost nastavení od 13-20cm. Potřeboval bych ale nastavit cca 25cm. A uvažoval jsem nahradit stávající závitovou tyč. Ale nevím zda-li se dá běžně vyměnit? Sadu nemám po ruce, ale díval jsem se na toto pouze na internetu.
Děkuji za odpověď.

Jedine kutilské predĺženie vercajku.

Osobne som v chalupe pred tridsiatimi rokmi nahradil obe WC týmito dotykovými splachovačmi (Benkiser) na 3/4" prípoje vodovodnej sústavy. Nemajú chybu, pracujú absolútne bezúdržbovo, nič sa nezanáša, poctivá mechanika v rozhraní od 5l do 12l dávky vody a v prípade "tučného hovna" podržania splachovača splachuje nonstop dlho, ako niagarské vodopády. Za 30 rokov som nebol nútený niečo čistiť, doťahovať, prefúkať trysky, meniť tesnenie alebo piestiky. Nič nekvapká, neslzí, nešumí, žiadne zhrdazvené lizáky vo WC mise v mieste prítoku vody z dôvodu netesnosti apod. neduhy.

http://vivaeshop.sk/c/tlakove-splachovace-wc/schel l-tlakovy-wc-splachovac-basic-34-022470699

Mám starší typ, kupoval som ho v Rakúsku, má chromový kryt ktorý zasahuje až po kachličky, už sa nevyrába.

Len je nutné mať v sústave 100l expanzku s natlakovaným vduchovým vankúšom napojenú na 1" trubku kvôli eliminovaniu tlakov v sústave počas spláchnutia so silným odberom.

Podotýkam, mám vlastný zdroj vody, vedľa kopanej studne v šachte je čerpadlo Sigmu SVA32 III° so 150l tlakovou expanznou nádržou a elektronikou.

Prídavnú, 100l expanzku, mám pripojenú na 1" hluchý prípoj k sústave v pivnici až za za filtrom určenú k okamžitému vyrovnaniu tlakov. Je to vhodné počas sprchovania lebo pri spláchnutí WC nevznikne prudké odobratie tlaku studenej vody v miešateľnej, vodovodnej, sprchovej batérii.