Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vadný spalinový senzor X zanešená spalinová cesta - ZKOUŠKA

Zdravím,

Plynový kotel Vaillant thermomax VUW 180 XE (vytápění + TUV) hlásí chybu správné funkce odvodu spalin komínem. Zajímalo by mě, jestli může být vadný senzor a spalinová cesta v pořádku a jestli moje premisa, že když senzory odšroubuji a umístím dál od přerušovače tahu, tak by dioda hlášení této poruchy měla přestat blikat. Pak by byl senzor v pořádku a tím pádem zanešená spalinová cesta. V případě, že i po této "operaci" bude dioda blikat, je vadný senzor...Mohlo by to tak být? Ať vím, jestli volat servis nebo kominíka.
Díky

Takže problém je vyřešen. Byl opravdu vadný spalinový senzor. Koupi jsem nový, zapojil a kole funguje, jak má. Na problém mě utýden upozorňovala blikající dioda, kterou jsem úspěšně ignoroval. Mohlo to být vyřešeno o dost dříve, kdybych si pořádně přečetl návod...