Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vrtat sklo?

Likviduji staré (někeré hodně staré) kompoty. Většinou jsou zavařené ve sklenicích s plechovým víčkem, ty jdou bez problémů otevřít. Pokud to víčko je na závit a otevřít nejde, tak ho proseknu něčím ostrým, podtlak uvnitř se vyrovná s okolním atmosférickým a už to jde taky. Kompot vyleju na kompost a sklenice putují do tříděného odpadu. Ale nějaké kompoty jsou zavařené v těchto sklenicích:
[sklenice.jpg]
A ty otevřít nejdou. K otevírání krumpáčem zatím nechci přistupovat, nechci riskovat, že střepy se rozletí někam, kde by mohly ublížit.
Napadlo mne navrtat do skleněného víčka dírku, aby se podtlak vyrovnal.
Tak se chci zeptat, zda existuje nějaký vrtáček nebo podobný instrument, kterým by šlo díru do skla udělat bez nebezpečí, že by se sklenice rozbila - na co se ptát v bauqelbu.

Zrovna pred par dnami ukazovali v TV vyrobu lustra z podobnych poharov kde do dna navrtavali dieru na kabel.
Cela finta bola v tom, ze pri vrtani si chladil vrtak vodou, takze vrtal nadobu v malom akvarkku. A vrtal jemne/netlacil nech sklo nepraskne. Slo to celkom sikovne.