Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 400v AC z autobaterie.

Zdravím kutili,
Potřeboval bych 400v strídavinu z autobaterky. Jako nejjednodušší řešení mě napadlo koupit z číny "Car charger" měnič na autobaterii z 12vDC na 230vAC, a poté si dodělat jednoduchý násobič z 230v na 400v.
Nejsem žádný velký kutil, tak ocením každou radu nebo tip. :) potřeboval bych tím nábíjet eletrolity 8x2200u/400v, na rychlosti mi nesejde.
Díky
John :)

Není to náhodou do Coil-gunu ? Jak rychle potřebuješ, aby se kondenzátory nabily ? Nutně potřebuješ AC ? Na nabíjení kondíků stejně musí být DC.

Dalo by se použít toto schéma : delo.png - využiješ jen to spodní a napěťové úrovně pouze 0V a U3 - na U3 bude napětí okolo 400V ( to se dá nastavit potenciometrem popsaným jako "napětí" ). Jen trochu upravíš trafo - to bude mít na primáru 8 závitů a na sekundáru 192 závitů, zbytek necháš beze změny.

Ked to ma byt len na nabijanie kondiku tak na to staci akykolek trivialny nasobic napatia, staci si dat do googlu tie slova. Z 12V sa da urobit aj milion V. Alebo napr. malym trafkom. Oscilator na primari je nutny samozrejme, samo od seba to z 12V DC kmitat nebude.