Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískající střešní box Thule

Dobrý večer , mám střešní box Thule , na Felicii combi na hagusech a příčníkách hakr byl v pohodě , na Octavii 2 combi mi při cca 70km/h začne pískat a přestane při cca 100km/h , příčníky Hakr i aero z Lidl posun vpřed i vzad co hagusy dovolí , a stále nenalezeno řešení. nemáte někdo podobnou zkušenost ,a radu co pomohlo .děkuji

Mám příčníky (Subaru) s takovými drážkami, ve kterých se posouvají do stran držáky k tomu velkému, co je na autě. Ty drážky se mají zacpat dodanou páskou, která se tam nasune a ustřihne na míru. Jsem se na to původně vyprd se s tím tam cpát. Přesně tak to hvízdalo, a to tak, že příšerně. Po nacpání pásků to přestalo. Ta drážka spolu s průvanem venku, jsou skvělou píšťalkou. Zkoumej, jestli není někde holá drážka (i nepatrné velikosti), nezakrytá díra a podobě, co by mohlo působit jako píšťalka. Dále ty příčníky mají podobný průřez jako křídlo letadla, takže tupějším koncem proti směru jízdy.

Dobrý den gumové pásky mám jen v horních dážkách , do spodních kde se pohybují kotvící patky nic není ani nebylo, cestou z hor jsem i oblepil páskou patky na radu že pískat mohou mezírky mezi hagusem a patkou a nic se nezměnilo, můj pocit ,že se box plní vzduchem jsem eliminovat stažením gumicukem vpředu a podlepením styčných ploch těsněním na okna se nepotvrdil jako správný , ani přitažení boxu k příčníků přes miralon nepomohlo . původní neznačkový box ta octávii také pískal (proto výměna za Thule) . ještě uvažuji o výměně příčníků za značkové (ale s nosiči kol pískání neslyším) tak si opravdu nevím rady , jeinné co jsen nezkoušel dát box přímo do středu střechy. budu vděčný za každý poznatek