Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysavač na popel

Dobrý den,
zvažuji vysavač na popel. Stáhl jsem si pár návodů a u všech se píše, že tam nesmí být žádné žhavíky. Do teď jsem si myslel, že to je právě výhoda vysavače na popel. Otázka zní: co když to vysaju normálním stavebním vysavačem? Však stavební prach je taky extra jemný.
Díky

Kolemjdoucí [85.70.226.xxx], 07.03.2017 17:56
Stavební vysavač pokud má plastovou hadici není k ničemu-propálí se jako nic.
Kup si tenhle https://www.domo-elektro.cz/detail-vyrobku.php?idV yrobku=1738&idKategorie=124&idSkupiny=2
a máš klid.Má hadici uvnitř pokovenou a dá se přikoupit i delší...

Koukal jsem na ten odkaz, je tam napsáno:

...Vysavač si poradí i s horkým popelem o teplotě až 60°C...

To podle mne není horký popel. Horký popel IMHO je, když tam mohou být i žhavé uhlíky. A pokud má popel teplotu 60°C, tak bych předpokládal, že tam být mohou.