Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysavač na popel

Dobrý den,
zvažuji vysavač na popel. Stáhl jsem si pár návodů a u všech se píše, že tam nesmí být žádné žhavíky. Do teď jsem si myslel, že to je právě výhoda vysavače na popel. Otázka zní: co když to vysaju normálním stavebním vysavačem? Však stavební prach je taky extra jemný.
Díky

Zdravím.

Krbem vytápím několik let celý domek. Naposledy přložím večer. Ráno prometu popel přes rošt do popelníku, vynáším ho 2x za týden. V topeništi dokola po stranách záměrně nechávám zbytek popela, hoří to krásně. Žhavý popel nemám. Vysavačem na popel uklízím jenom do čista dlažbu,dvířka a kraj topeniště.. Popel jsem přestal z topeniště vysávat,je to zbytečná práce. Vysavač čistím jednou za rok po sezóně. Doporučuju !!!! Jiný vysavač bych v žádném případě nepoužíval.

Já mám krb a vysavač na popel - fantastická věc, doporučuji. Výhodou je rychlost a po pokoji se práší jen minimálně.
Ovšem ani ve snu mě nenapadlo vysávat žhavý popel. Je ale pravda, že mám krb pro potěchu a nevytápím jím domeček, takže mohu v klidu počkat.

Zdravím. Mám doma vysavač na popel. Nebyl moc drahý. Mám krb a topím tvrdým dřevem. Nechávám ho hořet chvíli do noci. Druhý den krb vysaju vysavačem od popela včetně přihrádky na propadnutý popel dole. Eliminuje se tak prašnost když by to člověk uklízel bez vysavače. Ale žhavé uhlíky se s ním vysávat nesmějí, třeba já ani nemám důvod vysávat žhavé uhlíky , kor když litina ještě dlouho hřeje.

Ještě jsem si při ranním čištění a vysávání krbu uvědomil: před samotným vysáváním je podle mě nutné spaliny trošku probrat a ponechat třeba zbytky nespáleného dřeva, při spalování starých trámů mohou zůstat hřebíky apod. Náš vysavač má násosnou trubici o průměru cca 4 cm, která se v případě neroztřídění ráda ucpe.
Poskakovat s násoskou ucpanou žhavými uhlíky v obýváku by asi nebyla vítaná kratochvíle, zvláště pro přítomnou partnerku :-).

Kolemjdoucí [85.70.226.xxx], 07.03.2017 17:56
Stavební vysavač pokud má plastovou hadici není k ničemu-propálí se jako nic.
Kup si tenhle https://www.domo-elektro.cz/detail-vyrobku.php?idV yrobku=1738&idKategorie=124&idSkupiny=2
a máš klid.Má hadici uvnitř pokovenou a dá se přikoupit i delší...

Koukal jsem na ten odkaz, je tam napsáno:

...Vysavač si poradí i s horkým popelem o teplotě až 60°C...

To podle mne není horký popel. Horký popel IMHO je, když tam mohou být i žhavé uhlíky. A pokud má popel teplotu 60°C, tak bych předpokládal, že tam být mohou.

Všechny vysavače na popel jsou v podstatě k ničemu.Jemný popílek je vždy spolehlivě utlumí až na nulu.Stavební vysavač stačí na odsátí popela.V podstatě udělá stejnou službu.Ale já když jej používám hlavně k vysátí sazí při čištění komínu tak ještě lamelový filltr obtočím netkanou textilií.Má to tu výhodu že si filtr nezaseru sazemi .Textilii sundám vyklepu a použiji při další operaci.jako vysávání horkého popela asi ne on stačí sebemenší uhlík a zahoří filtr pokud se na něj ten uhlík dostane.

Zdravím

Před lety jsem dával do fora jednoduchý fígl. Na filtr vysavače Hecht navléknu papírový pytlík do vysavače /říkají mu svačinový/ a zajistím ho gumou. Všechen popel včetně prachu za zachytí na provrchu. Stačí vysavačem klepnout a popel spadne do nádoby. Dělám to tak hodně let a hadrový filtr jsem ještě nepotřeboval prát. Po sezoně pytlík vyměním a hadrový filtr vyluxuju normálním vysavačem. Vysavač běhá bez problému, nic se "neutlumí"......