Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápach v koupelně - vychází ze splachovadla na zdi - prosba o pomoc

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu a pomoc.

Bydlíme nově v bytě z roku 2009, v 6. patře a v koupelně je cítit podivný zápach - dalo by se to přirovnat k zápachu hub.

Zápach vychází zpoza tlačítka na splachování WC na zdi.

Nevíte prosím, čím by to mohlo být a jak by se to dalo odstranit?

Moc děkuji za jakoukoliv radu.

MK

Myš uschne v priebehu pár dní, ako šušeň v nose. Smrdí ako zdochlina, nie ak huby.

Zrejme slzí, roní spoj vo fitingoch po fušeroch majstroch a voda spolu so sádrou tvorí ideálne podhubie. (Pestujem žampióny v mechoch a pred zauzlíčkovaním podhubia sa fermentovaný substrát presype zvrchu silne zásaditou zeminou v hrúbke cca dva cm, aby sa vytvorili hlavičky-plodnice).

Nacpi postrekovačom poza steny sádrokartóna špeciály prípravok na ničenie plesní - je to nejaká ušľachtilá huba. Jej podhubie parazituje na plesnich v stenách, tiež prerastie murivo. Ak je táto hub hladná, iba zaspí a roky čaká. Nájdi si presný názov tejto sušenej huby.

Savo originál je absolútny killer, vrah všetkého živého, likviduje DNA a RNA načisto. Ale chlór je časovo obmedzený, vyprchá, ak spadne zopár spór na vlhké prostredie, máš lanýže v stenách znovu. Spóry húb sa pohybujú nerušene aj vo Vesmíre, ďaleko od Zemi. Je to nezmar.

Vzdušné víry a atmosférické vplyvy prípadne elektromagnetizmus nabitých častíc ti nič nehovorí?

Gravitácia je jedna z najslabších síl v časopriestore, (i keď drží Vesmír pokope) pritom spóry húb, ak sú v suchom stave, majú takmer nulovú hmotu. Ak si prdne Zeus, dá facku Krakenovi, prípadne treskne mocný eštébák, V.Mečiar, svojou ozrutnou silou rukou po stole, tak sú spóry rozfúknuté hádam aj na Marse.

Ja netvrdím, že doletia mimo gravitáciu planéty Zem, ale spóry sú bežne za stratosférou, kde sa takmer nenachádzajú molekuly vzduchu, sú tak ďaleko, že šteklia do nosa na nebesách Ježíša s Máriou. Spóry húb nie sú len nezmar, ale sú to veľké svine.