Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyděržaj pioňer

Dobrý den
Chci si vyrobit tuto věc z pelíšků.
Funguje to tak že zapojim trafo 230 na 9 opačně a před grafem bude ještě v obvodu motorek aby bylo napětí pulzní a trafo na 9v batrii fungovalo.
Kamoš toto má a funguje mu to jenže on tam ma male trafo z adaptéru od routeru ale já mám velký ze subwooferu tak jestli nebude dávat velký proud aby to nebylo nebezpečné.
Děkuji za odbovědi

loading...

zeptej se 230voltů, jak nadšeně se pustí do nízkého odporu 9voltového vinutí a co s ním provedou, než to vyhodí jistič. taky se něco na okamžik naindukuje na primáru, ale tím tě nebudu zatěžovat.

pokud to s kamarádem musíte zkoušet jak ovce a nemáte ani dost fantazie, ani neovládáte ohmův zákon, patříte oba na psychiatrii, což je úplně jiná poradna.

Než na někoho vyštěknete, že patří na psychiatrii, zkuste si dvakrát přečíst jeho dotaz, protože jste ho vůbec nepochopil. On chce sekundár transformátoru připojit na 9V baterii v sérii s motorkem, aby vytvořil půlzující napětí a tím se mu na primáru vytvořilo napětí 230V. Toto napětí bude měkké, nedá velké proudy.
Takže žádných 230 na sekundár jak jste to pochopil Vy.

Tak to teda ani nahodou a rada je to blba, az debilni:x:. Polni telefon je prekvapive tvrdej zdroj a dost nebezpecnej, rozhodne mimo obalku ktero lze povazovat za bezpecnou.
Pouzit tu 9V baterku, ta to omezuje sama dost o sobe a opravdu trafo 9V, ale taky maly, nejaky zhruba takovyhle: https://www.gme.cz/ei-transformator-do-dps-hahn-bv -202-0157-1x9
Buzeni toho trafa jde samozrejme resit mechanicky, at uz motorkem nebo rele zapojeny jako wagnerovo kladivko(za cenu kratke zivotnosti toho rele...), ale osobne bych preferoval nejaky elektronicky rizeni, jednoduchej obvod s 555 umozni ridit jak frekvenci, tak intenzitu(spis sirku pulzu, ale to vyjde nastejno) a nakonec, podstatne rozsiri moznosti pouziti tohohle zarizeni;-)

Takže bych měl použít menší trafo?
Ale problém je v tom že ho nemám a do zítra to musím mít hotové kolik A z toho bude přibližně vycházet?
Jinak mimochodem to trafo je na 10v a já tam pustím jen 9v tak bude i proud menší ne?

Pokud mozno ano. Omezit to prurezem jadra je co do bezpecnosti idealni.
Nicmene, pokud to bude napajeny 9V, tak problem nastat nemuze* i s vetsim jadrem. Ale opravdu 9V destickova baterie, zadny dve plochy nebo tak.
*Pri nejakym normalnim pouziti, ne ze budete blbnout na leseni nebo si pichat draty pod kuzi.