Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulace sepnutí čerpadla kotle u záložního zdroje

Prosím o radu. U kotle mám náhradní zdroj pro případ výpadku sítě. Je to český výrobek ,je vybaven obvodem který spínal čerpadlo po ohřevu kotle . Fungoval perfektně má regulaci spínací teploty potíkem a čidlo na trubku topení .Přestal fungovat a je trvale sepnuté musím vypínat síť.spinačem. Doporučili by jste pokus o opravu nebo dát klasický termostat mezi zásuvku a čerpadlo? Děkuji za radu.

Neskapala v NZ len baterka? Od toho "náhradný zdroj" v prípade výpadku energie. Možno termostat a čidlo funguje. Daj link na výrobok.

Vykuchaj na šrotovisku alebo kup čidlo s termostatom určené k elektrickému akumulačnému bojleru na 230V/50Hz, úplne ti stačí zapojiť do spínacieho okruhu s obehovým čerpadlom.