Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení stykače

Zdravím
Potřeboval bych poradit, jak zapojit 3f stykač, 3f jistič a 3f el.patronu v akum.nádrži. Domnívám se, že jsem to zapojil dobře, ale nefunguje mi to. Nebo spíše nevím, jestli je drnčení v jističi (v rytmu 50Hz) v pořádku.

Zapojení. Na 3f jistič je zhora přiveden 3f kabel. Z jističe zespod jdou 3 vodiče na 3f stykač na kontakty, které jsem označeny 1 3 5 z kontaktů 2 4 6 jde na patronu.

Cívka stykače má kontakty A1 a A2.

Termostat jsem pro zkoušku vyřadil. Takže jsem vedl jednu fázy z jističe(horní strana) na A1 a z A2 na vypínač(odzkoušeno že funguje) a z vypínače na nulákovou lištu. Když sepnu vypínač a tím propojím obvod, tak jistič drnčí drrrrrrr v rytmu 50Hz.

Je to správná funkce to drnčení? Pochybuju, protože proud přes cívku zřejmě neprotíká. Ještě jsem do toho obvodu za vypínač vřadil objímku s řárovkou. Ta se ani nemá snahu rozsvítit. Na druhou stranu sepnutím vypínače začne drnčet ten jistič, takže něco se tam asi musí dít.

Děkuji za jakékoliv postřehy.

doplňuji, že je to tento stykač http://www.elektro-svitidla.com/stykac-doepke-hs40 -40-40a-230v-ean953551-skupsk_108_20405.php

Takže přátelé, jistě jste kvůli tomuto mému dotazu špatně spali celé 3 týdny :)))

Problém vyřešen. Elektrikář zjistil, že nuláková lišta není nuláková liště, ale prý jakási jiná(už nevím jaká). Jiný elektrikář, který mi to původně zapojil, to dal na tu nevhodnou. Ale nikdy se to netestovalo a já to nikdy nepotřeboval, aby to bylo v chodu.Takže když jsem to zapojoval podle něho, tak jsem to dával blbě. Včil už to jede.

děkuji za snahu