Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké LED denné svetlá na auto?

Dobrý deň?
Chcem kúpiť LED denné svetlá na auto, ale aké? Tolko typov je v ponuke od 15 do 50-80euro, že neviem z toho vybrať. Kto z akým typom má skúsenosti? Kúpiť lacnejšie alebo drahšie? Konkrétne by som to potreboval na Feliciu ,obdĺžnikový tvar.
Za poradu vopred ďakujem.

No hlavně jestli je budeš mít kam na auto instalovat,na mojí Felicii ta z minulého auta přendat nešla bez nějakého sekání otvorů kvůli předepsaným roztečím při instalaci.

- svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
- vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
- Pokud máte zájem o LED světla, musí mít mimo homologační značky (písmeno E v kroužku) také značku RL vylisovanou na krycím skle světla. Právě tou se označují světla schválená jako světla pro denní svícení (pokud by tuto značku neměla, jedná se o poziční světla - případná přestavba by tak nebyla v souladu se silničním zákonem).

https://www.google.cz/search?q=led+sv%C4%9Btla+aut o+um%C3%ADst%C4%9Bn%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&client =firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=MlmSWOf-KYGO8QfBt7GwCw

Já jsem se světly dostal protokol o homologační zkoušce, Google mi dokonce zjistil, že je pravý. Projdi e-shopy a určitě najdeš takové, které protokol ke světlům dávají. Je fakt, že vyrobit takový protokol dá dovozci/prodejci ještě méně práce než číňanovi umístění značky RL na sklo, ale aspoň něco navíc máš v ruce.

Zabudni, škoda šušňov. Spotrebu tým neznížiš, a keby aj, vynaloženú sumu nezískaš za lampáše do doby amortizácie Škodovky.

Citujem:
Ak výrobca auta nemá schválené LED svetlá ako alternatívu pre klasické svetlomety, nesmú sa do auta montovať. Aby to bolo možné, musí si ich nechať schváliť. Takéto typové schválenie sa udeľuje na základe splnenia podmienok nariadenia vlády o technických požiadavkách na montáž zariadení na osvetlenie a svetelnú signalizáciu na motorových vozidlách a ich prípojných vozidlách (č. 385/2009 Z.z.)

Leda že si libuješ v tunení, čačkaní svojej trblietavej hračky ovešanej ako Cigáni, nastrojení po habituse (muskulatúre) blkotavým metalom.

http://www.uspornaziarovka.sk/forum/2010/06/21/smi ete-si-do-auta-namontovat-led-svetla/

Dobrý den,podle toho co jsem vyčetl v dotazu.Tazatel chce pořídit přídavná světla,snadno pochopitelné již při výrazu obdélníkový tvar.Takže nikoli montovat nějaké žárovky,které nejsou homologované pro daný světlomet,tudíž proti předpisu.
Přídavné,pokud splňují normu namontovat smí,možná budete mít na slovensku jiné rozměry rozmístění,to nevím a hledat nebudu,nepotřebuji to ke svému životu.:-)

Nuda: úplný nesmysl. To možná platí na Slovensku. Montáž přídavných světel pro denní svícení je v ČR povolena dle výše uvedených parametrů. Spotřeba se sníží a to zcela podstatně ( spotřeba LED světel cca 5 W, spotřeba žárovek cca 150W (svítí hlavní světlomety, koncová světla, palubka)

Dobrý den, já osobně jsem na světla ne denní svícení docela alergický. Mám je na autě, ale používám normální svícení. Když dojedu auto s denním svícenim a ze předu je sice vidět slušně, ale ze zadu, kde ho potřebuji vidět já je po tmě, tak jsem fakt nas..... Ale je to hlavně tím, že spousta řidičů zapomene rozsvítit při snížené viditelnosti normálně. Navíc vůbec nechápu smysl a,, úsporu'' při denním osvětlení.

Třeba v Maďarsku musí s denním svícením svítit i zadní světla, asi neměli tak vypatlaný dopravní experty a poslance.
V tomto zimním počasí potkávám denně magory, co svítí jen denním svícením, venku všude špinavý sněhový sračky, mírná mlha, 90% aut puštěný světla, ale furt dost magorů jen s denním svícením.
Osobně taky svítím furt. Světla ani nevypínám - nastartuju, rozsvítí se, vypnu motor, zhasnou, nemusím na to myslet, nemusím se starat. Inteligentně řešený, nemám škodovku.

Ahoj,

ja môžem doporučiť led svelá zn. KEETEC, boli trošku drahšie okolo 60eur ale svietia dost jasne, nie ako také lacnejšie bludičky čo vídavam...
Mali by byt tusím 60cm od seba, bol tam návod čo a ako. Mám ích už 3roky a pohoda, nechal som ich namontovat pred STK, prešiel som a zatial to žiadny cajti neriešili, svietim a hotovo..