Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka

Mam rozbitou nabíječku k mobilu lze vyrobyt usb kabel k pc kterým by se nabíjel?na nabíječce je napsáno 4.2-12v dc 4oomA max

Kde je + a - zistis napr. voltmetrom na dratoch USB kabla ktory si rozrezes a chces na neho napajkovat ten druhy konektor, alebo ak pajkujes rovno piny USB konektora tak si das do google slova USB pinout. Nasledne to overis voltmetrom predtym jak to strcis do mobilu, ptz inac asi mobil odpalis.
Normalnejsie je kupit si original nabijacku, alebo prestat pouzivat ten mobil (lepsie riesenie) ptz nevies kde v skutocnosti je zavada a preco tie nabijacky sa kazia alebo ci naozaj sa kazia alebo ne.