Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodovodní trubky pod fasádou

Dobrý den,
nemám jinou možnost jak vést vodovodní trubky ze sklepa do patra jinak než ve venkovní zdí.Jak hluboko zasekat pod fasádu a jak a čím zaizolovat ,aby voda nezamrzla?
Dík za info,Aleš.

Zase kecáš do toho, o čom nemáš šajnu.

Ak by trubky vôbec nezasekal, ale viedol ich priamo po fasáde stačí, ak ich obloží (H:40cm x Š60cm) polystyrénom do ktorého trubky mierne zafrézuje, polystyrén prilepí zvonka na fasádu, obtiahne ho perlinkou s povrchovou úpravou omietky pôdneho brizolitu. Obklad jak víno. Ak by bol situovaný obklad vertikálne, potom závistlivým susedom oznámi, robil som vnútri chalupy brutálny krb, po vonkajšej fasáde ťahám iba komín na spaliny.

V prípade, ak sa pravidelne chalupa okuruje, tak stačí vyžiarené infra teplo z muriva k tomu, aby trubky vedené tesne na vonkajšej fasáde pod 40cm hrubým krytom z polystyrénu nezamrzli ani pri vonkajších teplotách -40°C.

Akurát bude mať na fasáde výstupok v podobe truhlíka o rozmeroch 40x60xD, tj.vertikálny alebo horizontálny, podľa potreby rozvodu vody. Šikmo vedené po fasáde by to vypadalo avantgardne, netradične na naše pomery, ale ušetril by zase na metráži rúr a spotrebe fitingov.