Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multimetr

Zdravím všechný.
Nejsem žadný profik a jen takový domací kutíl.
Občas si něco spajím a postavím se součastek.
Muj multimetr MASTECH M9502 se se mnou rozloučíl.
Poradte nějaký za rozumnou cenu?
Znamy ma činu DT9205A s vyklápěcím displejem a docela se mi libil.
Nemam však možnost ho vyzkoušet jak to je s přesností a take bych řek že čina muže byt co kus to jina přesnost.
Ma s ním někdo nějake zkušeností?
Poradite nějaký za rozumnou cenu?
Děkují.

Tak multimetr je alespon pro me indikacni meridlo, buhvijakou presnost od nej stejne neocekavam. Ale obecne, i levny multimetry s tim nemaj problem, do 5% se snad vejde i ten nejvetsi kepl, co tak koukam na GES, tak i levnej kousek za 300Kc ma deklarovany 1%. A to bohate staci.
Spis jit po funkcich, napr. pro me musi mit propiskavani, docela se hodi i mereni stridavyho proudu. A teplotni cidlo taky neni spatnej bonus...

Ty nejlevnější neumí měřit nízký střídavý napětí (řádově mV), což pro bastlíře může být dost omezující.
Propískávání mají všechny. Hodí se mód rychlýho měření, dále zaznamenání maximálních hodnot (špičky). To ale už mají dražší modely. Může se hodit měření frekvence, ale to je opět spíš pro bastlíře a ti už vědí, co chtějí (pokud nemají osciloskop).

No, ty uplne nejlevnejsi fakt nepiskaj, protoze na piezu se da usetrit...
Copa ze blbe meri 5mV, horsi je, ze vsechny blbe meri nesinusovy prubehy, true RMS ma malokterej. A nejenom napsany true RMS.
Ale jak rikam, tahle kategorie meraku jsou jenom indikacni meridla, je prakticky je mit po ruce v brasne, ale merici protokol s nima clovek nepodepise.
A osciloskop je pro cloveka co se bastleni venuje vcelku nepostradatelny pomocnik a dneska se da sehnat spoustu analogovejch kousku za par kacek. Ja si treba vytahnul v praci ze srotu 100MHz kousek...

Ono na těhle levných multimetrech, když se třeba změří napětí tužkové baterky + na plus a - na mínus, potom se baterka otočí, a ono to naměří - trochu jiné napětí, třebas o 10-20%, tak to je pak dobré asi hodit do koše.
Pokud aspoň ten křáp měří obě polarity stejně, to už je k zamyšlení.

Oni lidi nejsou blázni, když kupují Fluky za ... tisíc, oni všichni už ten levný křáp předtím měli.
Ale v podstatě ty dvě stovky za to poučení i stojí.

Tak jsem tak dlouho patral po dědině až jsem ho u jednoho čipka našel.
Mam doma na testovaní.
Volty stejnosměrne a střisave měří stejně jak ten muj MASTECH M9502.
Ohmy mi ten muj pokaženy nezměří ale 1K odpor ukazuje 998 a 221k ukazuje 218
Piskat take umí :-D
Zitra ještě vyzkouším mA a A a si jdu do toho.
Za ty peníze.

Ten pujčeny je takový a ma vyklapěcí displey.

Ono se říká "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levný věci"

Osobně vlastním tento : Voltcraft MT-52 a nemůžu si na něj stěžovat. Mám ho už přes 6let a zatím jsem ho nezničil a to dostal hodně napěťových špiček a dalšího bordelu. Nedávno jsem si ho zkalibroval a měří na půl procenta přesně.
Také vlastním CEM DT-3352, docela dobrý multimetr, hlavně se s ním dají měřit proudy o velikosti několik stovek A, bohužel mA a uA nezvládá - klešťový.
V práci mám Fluke 179 - docela obyčejný Fluk, ale za tu cenu bych si ho rozhodně nekoupil.

Pokud bych si kupoval multimetr, již musí mít True-RMS - toto se projevuje pouze při měření nesinusoidového průběhu napětí, protože pokud by jsi měřil třeba obdélníkový průběh o frekvenci cca 200Hz, bez True-RMS naměříš úplnou kravinu.