Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pověsit police na knihy?

Zdravím,

potřebovala bych prosím poradit s pověšením polic na knihy.
Dostali jsme k nim závěsy - na obrázku jsou již přišroubované (=aktivní manžel :-D, k jedné byly 2, ke druhé 4).
Podle něj by měly police viset takto na skobách. Podle mě by to ale vypadalo blbě, nikdy jsem takto uzavřené police viset neviděla.
Dala bych spíš závěsy "dovnitř/doprostřed" polic (viz moje malůvky na fotkách), tam nebudou vidět, až se naskládají knihy.
Co vy na to?
Jak je pověsit, popř. co byste navrhli jiného?
Kam dát závěsy?
Pověsit na skoby?
Děkuji.

Dobrý den,nechte jak udělal výrobce,tam police drží na zdi v tahu nejvíce na střih,tudíž minimální tah směrem vytrhnout hmoždinku ze zdi,ale možnost velkého zatížení polic bez úhony.
Váš návrh vede k tomu,že se police při přetížení knihami ze zdi vytrhne,protože chcete skoby umístit tak,že váha police je potáhne směrem ven ze zdi,nikoli na střih.:-)

Urcite tak, jak to udelal manzel. Pevnostne je to radove lepsi reseni.
A urcite ne tak, jak je navrhovano zlutejma obdelnickama, knizky jsou tezky, to by nemelo dlouhyho trvani.:x:
Upevneni do zdi podle materialu zdi, asi vhodna hmozdinka+vrut, pokud bydlite ve srubu, tak zatlucena skoba je OK.
Napadaji me i zcela neviditelny zavesy, sam sem si takovy vyrabel, ale to uz je vyssi divci. V zasade je to 20mm dlouha trubka s prumerem cca 10mm s dnem, ve kterym je provrtana dira. Do policky se vrtne dira dle prumeru ty trubky, trubky se namotujou vrutem do zdi, policka se nasadi na zed a jenom se to pojisti sroubkem z boku, aby to nevypadlo. Az na ten pojistnej sroubek/vroutek neni nic videt.