Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skoby do zdi

Ahoj, je lepší nejprve vyvrtat menší díru do zdi a pak do ní skobu zatlouct nebo rovnou bez předvrtání? Jde mi o to, aby nedošlo k poškození omítky okolo skoby a aby tam dobře držela. Díky

Skoby jsou předminulé tisíciletí. Při zatloukání dojde vždy k nějakému poškození. Osobně bych předvrtal příslušně menším vrtákem. Podstatné bude, do čeho bude skoba zatloukána. Třeba do kamenné zdi těžko, ve spáře či voštinové cihle zase nebude držet.