Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavěcí panty u vchodových dveří

Ahoj, poraďte prosím se seřízením vchodových dveří. Zavírají dobře, gumové těsnění po celém obvodu, ale nedoléhá u prahu a v rohu na straně kliky - vyznačeno na obrázku. Je to křídlo zkroucené nebo jen neseřízené a dá se doladit na pantech? Nějaké stavěcí inbusy tam jsou, ale nevím, jak se s nima zachází. Viz druhý obrázek. Díky

Dobrý den,jestli jsou dveře zkroucené těžko někdo zjistí na dálku,použijte zednické závaží a uvidíte sám,rovnou lať,nebo dlouhou vodováhu.
Jinak jak koukám,tak jsou na pantech seřizovací šrouby jak na dveřích,tak na futrech.
Na futrech jsou na pantu šrouby dva,jeden seřizuje zvednutí dveří,je to ten vrchní.
Vy potřebujete ten spodní na dvou pantech,středním a spodním.Pootáčejte pozvolna o půl otáčky směrem doprava,nejdříve ten uprostřed a potom spodní,odzkoušejte zavřením dveří,jestli se to zlepšilo,pokud je to málo,tak opět a zkoušet dokud dveře nebudou těsnit.Vždy nejdříve otáčet tím štoubem na prostředním pantu z důvodu pnutí.:-)

Dobrý den,nevím jestli jste si prohlédl obrázky,ale posíláte obrázek na seřízení naprosto jiného systému.
Podle fotografií tazatele ja na futrovém pantu pouze jeden šroub se závitem do futer a druhou část tvoří pouze hladký vodící čep.Potom je tam šroub,nevím jaký,možná excentrický,nebo kuželový na stavění výšky.
Nikdy jsem se s takovými panty nesetkal,vidím poprvé,ale vlastní logika řeší celý princip.
Těch systému je povícero s drobými změnami,znám to doma v rodině,tři druhy plastových oken a deří,každý systém ma mírnou odchylku,ale princip seřízení je vždy stejný.:-)