Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem STK

zdravím chtěl jsem se zeptat jestli bych mohl jed na STK s vozidlem kteremu propadla technicka 8.1.2017 a ja pojedu 30.1.2017 na technickou kontrolu.Duvod opoždění:kompletni oprava elektricke soustavy na vozidle. A kdyby mě stopli policajti jestli by to nepoznali proto že na SPZ je v te nalepce vyraženo měsic 1. rok 17. Doufam že moji otázku chapete předem děkuji.

Ahoj podle zákona je vozidlo pro provoz na komunikaci neschopné když tě zastaví a prolustrují tak se jim ukáže že nemáš technickou ovšem záleží na koho narazíš. Já osobně jel několikrát bez stk ale mám to cca 500m od baráku.Takže závěrem záleží na tobě. Ale podle zákona bys neměl musel bys to dát na plaťák a dovést to ale podle mě je to zbytečné.

Tak oficielně s tím autem nesmíš ani na silnici. To že STK nemáš si zjistí na den přesně přes PC takže to co je na SPZ je jim celkem jedno. Správně by jsi to měl dát na podval a dovézt tak. Samozřejmě je to úplně fuk pokud tě nechytí. Takže se jen nenech chytit. ;) Dělávalo se to třeba tak že se poprosil kamarád který jel jako předjezdec a když byli někde benga tak se nechal zastavit on a nebo předem informoval. :D

Taky jsem jezdil s propadlou STK, několikrát, jednou mě chytli a platil jsem pokutu 200,- Kč. Větší nebezpečí je v tom, kdyby se člověk stal účastníkem nehody, tak si myslím, že bez STK to všichni hodí na Tebe a pojišťovny to použijí jako důvod nic nehradit.

Nevím, možná se to už změnilo a existuje nějaká centrální evidence kam by STK posílala údaje. Tam by se snad policajt mohl podívat na přesné datum předchozí kontroly.
Ale přesně na to jsem se před časem ptal přímo na STK a řekli mi, že se posuzuje pouze měsíc a na jednotlivé dny se nehledí. Rychlou kontrolu provede policista podle vylepené známky. Tam je vyražen jen měsíc.
Protokol o provedené STK se vozit nemusí.
Pokud tedy byla předchozí prohlídka třeba v půlce měsíce, musí být nová v tom měsíci až do konce.
Pokud ale teď je to jinak, beru zpět.

Pane XLX,
policisti určitě zjistí do kdy máte platnou technickou. Pokud provedou velkou kontrolu, určitě uvidí že tento měsíc máte konec technické, podívají se do databáze a zjistí přesně den poslední technické.

Maximálně Vám uloží pokutu do 2000Kč.
Určitě v případě nehody "...kdyby se člověk stal účastníkem nehody, tak si myslím, že bez STK to všichni hodí na..."
nebudete automaticky viníkem. To tak fakt není.