Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka AEG Favorit ActiveAA - systém ochrany proti přetečení se spustil, ale v myčče je sucho

Zdravím,
máme 15 let starou myčku AEG Favorit ActiveAA a poprvé selhala. Display nemá, takže nějaké přesné číslo chyby netuším jak vyčíst.
Bliká horní a střední ledka, což dle návodu znamená, že se spustil systém ochrany proti přetečení a mám zavolat servisáka.
No, takže jsem myčku vytáhnul, rozebral vzadu, vlevo a vpravo (viz fotky) a čučel do toho (myčku jsem rozebral poprvé v životě) Dole je polystyrenový plováček, který, když by došlo k zaplavení spodku, vyjede nahoru a zmáčkne vypínač. Toliko jsem tedy pochopil. Dole ale není ani kapka vody, sucho jak na sahaře. Mezi spínačem a plováčkem je viditelná mezera pár milimetrů, špejlí jsem ho zkoušel procvičit a pěkně si cvaká. Myslel jsem si, že bych ho mohl zkusit odpojit, jenže ať do toho koukám jak do toho koukám, tak nemůžu přijít na to, kudy se do toho leze. Takhle se tam rukama nedostanu.

Než se tedy hodím do žita a zavolám servisáka, tak jsem se chtěl poptat:
1) Nějaký nápad čím by to mohlo ještě být?
2) Jak se leze do servisního módu - zkoušel jsem různé kombinace dvou tlačítek a spustit start a nic
3) dá se nějak resetovat chybová paměť (vypojení ze zásuvky nijak nepomohlo)
4) nemá někdo servisní manuál? Jak bych dokázal vyčíst číslo chyby? Elektrotanya mlčí...
5) jak se k těm všem věcem dostává? To se nějak musí sundat celej ten vršek?

Díky předem za rady

Filip

Taky se nám tak podělala myčka. Na boku měla jakousi nádobku do které při otevření přítoku teče voda a pak pokračuje dál do myčky. Tato nádobka musí být v klidu prázdná. Zkus to vylít aby to bylo jako před prvním použitím. S největší pravděpodobností se ale bude jednat o chybu programátoru... Naše myčka dělala přesně to samé ale nerozdýchala to.

ta nadobka byla opravdu plna, takze jsem ji vyndal, vylil, vycistil (proplachnul jak to jen slo) dal zpatky a nic.
kazdopadne ta nadobka pod tim (ja nevim, je to nejaky filtr nebo zmekcovac a je to spojene s nadobkou na sul) je plna vody. ale co si tak pamatuju, tak kdykoliv jsem doplnoval sul, tak to bylo plny az po plnici otvor celou dobu

jeste doplnim, ze pumpa pumpuje - kdyz do mycky naleju vodu, tak ji to bez problemu vycerpa komplet

Odišla ZD s progrmátorom, nejaký vyfučaný kondík. Mení sa komplet plošák.

Tú soľ (ako zmäkčovač) tam máš nejakú farebne-okrovo zhnitú, zrejme ucpaté trysky alebo nefachčí elektromagnetický, dávkovací ventil kvôli vadnému programátorovi.