Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka Indesit - oběhové čerpadlo??

Dobrý den,
mám myčku Indesit DIS 16. Dost často se mi poslední dobou stává, že myčku zapnu, normálně se začne napouštět, pak se vypne napouštění a dál BY SE MĚLO spustit ( asi? )oběhové čerpadlo a ohřev vody. - konkrétně u toho programu. Je slyšet ale jen takové cvaknutí - to se spustí ten ohřev, ale nezačne se honit voda.
Když myčku třeba několikrát otevřu, přitlačím vrchno koš, aby pořádně naléhal na tu trysku, nebo co to je, tak se najednou to čerpadlo spustí. nevím, proč se to najednou rozjede. kde hledat problém? Bude vyloženě špatné to čerpadlo, nebo je někde třeba nějaká špína - usazenina, která brání sepnutí?
Děkuji za případné rady.

Na horním koši určitě žádné čidlo není. Maximálně by se to nemuselo spustit, pokud by byl vadný presostat nebo průtokoměr ale to by myčka určitě na elektronice hlásila. Většinou pokud se nespustí motor tak to bude hlásit chybu ohřevu vody (neproudí voda a neohřívá se NTC)