Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hydraulická brzda na vozík - vlečku

Dobrý deň!
Mám dvojkolesový malotraktor a k tomu vozík - vlečku čo má zadnú nápravu z Felicii tak že je tam kompletný pôvodný brzdový systém čo by som chcel urobiť aby fungovala hydraulická brzda. Pôvodné brzdové potrubie a hadičky boli odmontované ale brzdové valčeky tam zostali bez poškodenia a všetko čo je v nutrí bubna. Bubon nebol ani rozobratý. Tak že len bude treba tam naťahať nové brzdové potrubie a nejaký hlavný brzdový valec a to zapojiť.
Aký hlavný brzdový valec tam dať /z čoho/ čo je originálne bez posilňovača a ako to zapojiť?
Hlavný brzdový valec z Felicii by fungovala aj bez posilňovača, dalo by sa to rozmontovať?
Za pomoc vopred ďakujem. S pozdravom.

Namontujte si tam brzdový válec zo starších traktorov Zetor 6911,4011 atď.Sú bez posilovača a napojili by ste na výstup cez téčko obidva válečky.Prívod z nádržky hadičkou do brzdového válca.Ovládanie pedálom.Ja mám z trabanta,no len lankom na ručnú brzdu a ovládaná pedálom a zaistením pomocou ručnej brzdy.

Brzdový válec z moderního osobáku je dvouokruhový (přední a zadní brzdy samostatně ve dvou okruzích), proto je lepší použít jednookruhový hlavní brzdový válec - stará oktávie, TATRA až po typ 603, nebo lehce dostupné, výše zmíněné traktory. Volte menší průměr válce (kolem 22-20mm), docílíte tak menší sílu na stisk pedálu, ale jeho větší krok (brzda nebude tak citlivá na nohu, ale půjde lehce).
Budete mít 2 vývody: první spojíte plastovou hadičkou s nádržkou na kapalinu, druhý kovovými trubkami na nápravu.
Pokud je na nápravě namontován zátěžový regulátor, nepoužijte jej (zbytečná komplikace a poruchové místo) a přímo doveďte trubky do stávajících písků brzd - budete potřebovat jedno "téčko" pro rozdvojení trubky od brzdového válce.
Také bych obnovil ruční brzdu - použít páku, rohatku, záchyty bowdenů a napínáky z původního auta, jen bych pomocí lanových svorek (každé železářství) upravil délku lanka k rozměrům vozíku a umístění páky. (Páky bývaly nejen ve směru jízdy, kde překážely, i do strany vpravo od řidiče a pomocí kladky se lanko odbočilo do podélné osy vozíku).