Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní vstupní dveře / těsnění?

Dobrý den,

bydlíme v hezkém bytovém domě, kterým se bohužel linou všemožné pachy :-) Cigaretový kouř, smažené jídlo apod. Tuším, že si je pouštíme dovnitř zejména tím, že otevíráme dveře do bytu. Ty už jsou stejně ale staré, ošklivé, papírové a netěsní, takže přemýšlíme, že bychom je vyměnili. Nepotřebujeme super extra bezpečnostní, jde nám o to, aby těsnily a cena odpovídala kvalitě. Máte pro nás nějakou dobrou radu / zkušenost? Se kterým výrobcem / firmou máte dobré zkušenosti, jaké těsnění nebo další doplňky byste zvolili apod.

Co na to říct... snad tolik, že drahé nemusí znamenat kvalitní a nepotřebuji nutně dveře od výrobce zvučného jména. Například v testu protipožárních dveří dopadly nejlépe ty od společnosti Požární centrum, s.r.o. z Valašského Meziříčí, o kterém do té doby slyšel málokdo a jejichž ceny nejsou nijak závratné. Rozpočet na dveře nemám stanovený, je hodně flexibilní.

Máte pro mě nějaký tip, nebo budeme dál rozebírat i další části mého dotazu?

Sundejte digestoř a zkontrolujte zda je osazena zpětná klapka a zda je správně funkční. To se týká napojení digestoře na potrubí vzduchotechniky. Pak je také možné že nemáte dobetonované mezipatrové prostupy v šachtě bytového jádra. Sice velmi málo pravděpodobné, ale také už jsem toto jednou viděl. Dá se to dobednit a dotěsnit montážní pěnou a dobetonoval. Nicméně jsem přesvědčen že kuchyňské i kouřové pachy vyřešíte klapkou do vzduchotechniky.