Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD ROM STEPPER MOTOR a Arduino

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se ovládá tento motůrek z dvd rom, na internetu jsem si našel že se jmenuje: DVD ROM STEPPER MOTOR, chtěl bych se zeptat jak ho mohu ovládat aby se rozpohyboval, zatím přes všechny mé pokusy se buď zadrhnul, nebo šel o 1mm dopředu a zase zpět. Děkuji

Neviem ktory moturek ale v prvom rade potrebujes nejake silove spinacie prvky a chranene diodami lebo spajas indukcnu zataz, inac sa po prvom pulze odpalia. A urobit tam sekvenciu pulzov. idealne ak mas osciloskop ked robis take veci, bez osciloskopu to zaciatocnik ma hodne tazke v takychto pripadoch. Sekvencia pulzov je nakreslena napr. tu thread217270.html