Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápach v koupelně.

Prosím o radu .Při rekonstrukci panelákové koupelny Jsem použil nízký sifon ve sprchovém koutu.Během dne se stane to že vlivem splachování nad námi se postupně odčerpá ze sifonu všechna voda a odpad je cítit.Namontoval jsem pod umyvadlo přivzdušňovací hlavici,protože tom byl nejednoduší přístup,ale nic.Domnívám se že hlavice bude muset jít co nejblíže odpadní stoupčce,ale nemám jistotu.Potřeboval bych poradit přesné místo.Hlavice má průměr na připojení 40.

Ak spád vody z horného vertikálneho potrubia spraví podtlak ktorý zníži hladinu v sifóne, budeš nútený pred sifónom napojiť na potrubie tenkú odvetraciu trubičku ktorou sa vyrovná podtlak. Trubičku musíš vyviesť cez fasádu von kvôli permanentnému zápachu z potrubia lebo bude situovaná ešte pred hladinou vody v sifóne. Koniec odvetrania trubičky musí byť aspoň 50cm nad hladinou odpadového potrubia z tvojho sprchového kúta. Priemer nejakej plastovej hadičky k vyrovnaniu podtlaku ti stačí 10mm

Alebo daj na odpad do série (za sebou) dva "S" sifóny. Podtlak na druhú hladinu sa eliminuje.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:AN d9GcTcSYpoLdIJeMN0sRbx6iBTqOmNPCYYFDDP1rdfsOPhT5Fz gpBT9QjbgQ