Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem digitální rádio

Dobrý den,
mám v plánu koupit nové rádio na stůl, může být ovšem i přenosné, ale s možností zapojení do sítě.
Uvažuji o přijímači DAB plus. Místo je poblíž Neratovic a Všetat.

Tak signál snad.... ale ve výběru tápu, ceny jsou velmi odlišné.
Máte někdo zkušenost? Děkuji

Děkuji,
měla jsem dojem, že má skončit vysílání FM, jsem lajk.
Stačí mi klidně Český rozhlas, žádné speciality a vifiny, jde mi o to, abych klasické levné radio za tři roky nemusela vyhodit, jako to bývá s televizí.

Moje starší radio musím stále pracně ladit, několikrát za den signál kamsi mizí a prská. Asi to bude spíš přijímačem myslím.
Četla jsem, že signál FM bude končit a doporučili mi DAB.
Díky za názor.

Něco podobného jsem četla, a to i o ČR.
Z webu DAB mi napsali, že pokrytí středočeského kraje je z Cukráku, a ještě TELEKO DAB, kam se může přihlásit i soukromá osoba.
To nechápu, ten Cukrák je jen pro organisace, či co?

Tak výsledek je, že budu čekat, a ladit a ladit, až na něj jednou dupnu....
nebo koupit něco opravdu levného na ty tři roky.

Opravdu pochybuju, ze to za ty tri roky vypnou. Zatim nevidim vuli k vypinani ani ze strany CTU, ani od jinud.
Mimochodem, je to hlavni duvod, nikomu se do ty novy infrastruktury investovat nechce. Zatimco TV signal siri temer univerzalne Ceske radiokomunikace, tak radio si ve velkym resi kazdy provozovatel po svym, ma svuj vysilac. A tim taky ma nad tim vysilacim retezcem docela velkou kontrolu. Az prijde univerzalni DAB, tak si budou jenom pronajimat kanal a kontrola nad tim prakticky zadna.
A do radia asi stejne nema cenu investovat vic nez par stovek, tak bych to tak neresil.

Mě radio až tak moc netrápí, ale přesto bych se chtěl zeptat, nebude to jak s televizí? Najdříve DVBT pak DVBT2 a kdo ví co nás ještě čeká? Ono i ty DAB radia nejsou levná záležitost, no a koupíte a pak vám řeknou že za 3 roky končí a vy kupujete znovu. Máte někdo o tom nějakou informaci? Dokonce se prý u nás prodávají DAB radia, na které ale u nás nic nechytnete, protože mají nějakou jinou normu! Omlouvám se, jsem v tom maximální laik, moc se o to nezajímám, možná jsem jen podlehl nějakým dezinformacím!!!

děkuji moc Lupkovič

No,už nyní je v provozu několik DAB norem,navíc nabídka programů slabá pokrytí srandovní. O FM bych se zatím nebál. Pokud jsou v provozu ještě AM vysílače (dávno odepisované),tak FM tu bude s námi tak 50 let.Mít to DAB v autě,tak v Brně by to hrálo možná akorát v Kohoutovicích.

Pokud digitální rádio, tak v současné době jenom internetové, DAB pokrytí je tak mizerné, že se dá říci, že není. S internetovým mám dobrou zkušenost (vlastním). Mnoho stanic v češtině, včetně všech, které vysílají v FM.

Prosím o info,
co znamená internetové rádio?
Mám notebook, který chytá signál ,,krabičkou'' na střeše a vede kabelem přes konvertor do přístroje. Příjem je od místního podnikatele, který má přijímače v asi deseti vesnicích. Wifi nemám, u nás na vesnici jsem zrušila od O2 pro zoufale špatný signál. -Pro odeslání fotky jsem musela s přístrojem dojet do nějakého města.
V televizi s anténou na střeše mám digitální vysílání českého rozhlasu, asi deset stanic. Ale ta televize je v obýváku a chci mít radio i v kuchyni. Děkuji.

Ještě prosím o radu, co znamená FM PLL. Ale prosím pro naprostého laika, FM ovšem vím, ale není nějaký problém to PLL?
Už jsem tedy vzdala to DAB po zdejších názorech. Díky.
Líbí se mi rádio Denver CRB 619 případně Orava RR 22.

Já mám pro nepřesné a mnohovýznamové slovo "internetové rádio" definici jako krabičku (odborníci zavřou oči), podobnou střednímu stolnímu přijímači,na kterém chytnu přes WI-FI,nebo LAN ze svého routeru vysílání stanic z webu,potom možnost DAB a klasiku FM. Samozřejmě i vše z PC či NB.

Ale no tak.Uvažuj co je v této kategorii za výběr.Asi ti uniklo,že tu nepíšeme o FM příjímači,ale o přijímači internetových rádií. Taky jde o to jaké k tomu dáš další zařízení.Pokud i k tomuto typu z Lidlu připojíš kvalitní bedny (stará škola - slovo měniče mi připomíná automat na rozměňování mincí) tak dosáhneš velmi překvapivý výsledek. Pokud nalezneš příjímač na takovém principu jako tento s výstupem 2x50W,s pamětí na dvěstě stanic v celodřevěném provedení s cenou klidně 20k dej vědět. Přijímám jen užitečné komentáře.

Zvuk sám o sobě tedy rozhodně není něčím, kvůli čemu byste rádio měli kupovat,

tato upřímná věta z recenze hovoří sama za sebe. Domnívám se, že bychom zde měli tazatelům radit seriozně a ne jim doporučovat nepoužitelné pitomosti (což mimochodem platí i o paměti na dvěstě stanic).